Jeżeli planujesz założenie własnej działalności gospodarczej, warto rozejrzeć się za dobrym biurem rachunkowym. Nie tylko odciąży Cię to z papierkowej roboty, ale także będziesz miał pewność, że księgowość jest prowadzona w sposób profesjonalny.

Obsługa księgowa

Biuro rachunkowe Katowice zajmuje się między innymi prowadzeniem księgowości. Pracują tu wykwalifikowane księgowe, które w większości posiadają certyfikaty. Zajmują się między innymi: sporządzaniem sprawozdań finansowych, prowadzeniem ksiąg rachunkowych, bieżącą ewidencją operacji gospodarczych, prowadzeniem księgi przychodów i rozchodów, prowadzeniem rozliczeń VAT, czy prowadzeniem ksiąg handlowych.

Obsługa kadrowa

Większość biur zajmuje się także obsługą kadrową. Warto zdecydować się na taką opcję.
Obsługa kadrowa obejmuje między innymi: prowadzenie akt osobowych pracowników, sporządzanie dokumentów związanych z zatrudnianiem i zwalnianiem, takich jak: umowa o pracę, umowa o dzieło, umowa zlecenie, czy świadectwo pracy. Wszystkie dokumenty będą sporządzone w terminie i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biura rachunkowe Katowice zadbają także o to, by pracownik był zgłoszony do ZUS i wygłoszony w terminie. Jest to bardzo ważne, gdyż odciąży nas z niepotrzebnych korekt. Niektóre biura posiadają w swojej ofercie także archiwizowanie dokumentów.

Obsługa płacowa

Biura rachunkowe mają także w swojej ofercie obsługę płacową. Wyposażone są w profesjonalne programy płacowe, które są na bieżąco aktualizowane. Dzięki temu unikniemy korekt.
Obsługa płacowa obejmuje między innymi: prawidłowe naliczenie wynagrodzeń, sporządzanie list płac. Biura zadbają także o to, by wypłaty były sporządzone w terminie, a plik z wynagrodzeniami dotarł do nas w odpowiednim terminie.
Specjaliści, którzy zajmują się płacami, zadbają także o to, by zwolnienia lekarskie były wprowadzone do systemu, a także będą pilnować, czy L-4 nie przeszło już czasem z wynagrodzenia na zasiłek. Będą także pilnować tego, czy pracownik nie przekroczył 50 lat i czy nie należy mu naliczać 14 dni wynagrodzenia chorobowego.
Biuro zajmie się także prawidłowym sporządzeniem deklaracji do ZUS. A jeśli będzie trzeba, to także sporządzi za nas korekty oraz pisma wyjaśniające do ZUS. Wszystko będzie zrobione na czas.
Biura zajmują się również rozliczeniami do GUS oraz PFRON.

Podsumowanie

Oprócz tego pracownicy biura rachunkowego Katowice będą Cię reprezentować na kontrolach ZUS czy US. Dzięki temu zaoszczędzisz czas oraz nerwy. Księgowość Katowice to najlepsze rozwiązanie dla osób, które planują założenie działalności lub są niezadowoleni ze swojej dotychczasowej obsługi księgowej.

Więcej na stronie: http://www.union.katowice.pl/

Powiązane Posty

Biznes

Czekoladki reklamowe dobrą inwestycją w marketing nowej firmy

Firmy, które dopiero pojawiły się na rynku nie mają szans konkurować z doświadczonymi dużymi firmami w danej branży w kwestii billboardów i płatnych elektronicznych reklam. Ich promocja musi się zacząć inaczej. Oczywiście szerokie pole do Czytaj więcej…

Biznes

Pakowanie produktów jako forma marketingu

Obecnie na rynku jest niezwykle duża konkurencja, stąd aby dotrzeć do klienta, trzeba oferować nie tylko korzystne ceny, ale również rozpoznawalne produkty. Klienci wybierają takie, które są przez nich zauważalne i wizualnie pozytywnie ocenione, dlatego Czytaj więcej…

Biznes

Jak stworzyć dobre ogłoszenie o pracę?

Planując publikację w internecie oferty pracy, nie należy się spieszyć i wypisywać losowych szczegółów. Anons taki powinien być skonstruowany czytelnie i przejrzyście – unikanie niejednoznacznych sformułowań utrudnia ewentualnym chętnym na dane stanowisko ocenienia, czy oferta Czytaj więcej…