Wybór lampy do pokoju jest dość czasochłonnym zadaniem. Oprócz wyglądu samej lampy wiszącej należy ją również dopasować do wystroju wnętrza oraz do funkcji, jakie dane wnętrze pełni. Do wyboru użytkowników są zarówno tradycyjne żyrandole, jak i wiszące lampy o bardzo nowoczesnym wykończeniu. Czym się kierować, wybierając lampy do pokoju?

Tradycyjne żyrandole raczej do salonu


Miłośnicy klasycznych rozwiązań mogą nadal wybierać żyrandole, jednak powinni się skupić na tym, jak taka lampa będzie wykończona. W nowoczesnych wnętrzach nie ma miejsca na duży żyrandol z kilkoma kloszami, sprawdzi się za to świetlna kompozycja, złożona nawet z kilkudziesięciu małych świetlówek LED. Jedynym miejscem, które wyeksponuje efektowność żyrandola, jest salon albo salon połączony z jadalnią. We wnętrzach mniejszych lub pełniących kilka funkcji zdecydowanie lepiej się sprawdzają wiszące lampy o futurystycznym czy bardzo nowoczesnym kształcie.

Meble a kształt klosza


Kolejnym aspektem, który jest niezwykle ważny przy wyborze oświetlenia, jest rodzaj mebli i dodatków dekoracyjnych. Jeśli we wnętrzu przeważają klasyczne meble drewniane, którym często towarzyszą obicia z tkanin dekoracyjnych, wówczas lepiej jest wybrać do takiego wnętrza lampę o dość stonowanym kształcie, unikając kloszy nawiązujących do industrializacji. Pojedynczy klosz z ceramiki w stonowanym kolorze może być idealny do takie wnętrza, natomiast niewskazane jest sięganie po kompozycje świetlne, składające się z kilkunastu pojedynczych żarówek. Z kolei lampy o prostych kloszach, także o bardzo geometrycznych kształtach, idealnie pasują do wnętrz urządzonych z wykorzystaniem mebli z popularnych sieciówek meblowych.

Designerskie klosze – tak, ale…


Lampy do pokoju mogą mieć również bardzo oryginalne klosze, zarówno bardzo duże, wykonane z półprześwitującego papieru, jak i minimalistyczne wykonane z metalowego drutu czy sznurka. Klosze, które swoim wykończeniem nawiązują do lamp fabrycznych, sprawdzają się zarówno w sypialniach, jak i nowoczesnych salonach. Z kolei lampy z kloszami metalowymi, wykończonymi ciemną farbą, sprawdzają się we wnętrzach mieszkalnych pod warunkiem, że lampa będzie umożliwiała regulowanie natężeniem światła. Metalowe klosze nie pasują jednak do mebli tradycyjnych, bogato rzeźbionych czy wykończonym miękkimi obiciami. W lampach ważny jest także kolor klosza, dlatego obok kloszy o uniwersalnym wykończeniu (a takie są klosze z przezroczystego szkła), popularne są klosze wykończone farbą o bardzo intensywnym kolorze.

Odwiedź sklep z lampami http://lampykemar.pl/

Kategorie: Dom i ogród

Powiązane Posty

Dom i ogród

Panele ścienne styropianowe – lekkie, stylowe i łatwe w montażu

Szukasz pomysłu na atrakcyjnie wyglądające ściany w swoim domu? Pomyśl o panelach ściennych ze styropianu – dzięki nim można uzyskać efektowne wykończenie szybko, tanio i niskim kosztem!

Dom i ogród

Szansa na dobrą starość

Każdy z nas ma w rodzinie osobę w starszym wieku. Wiele rodzin zdanie przed dylematem – zająć się tą starszą, często chorą osobą, samodzielnie czy też poprosić o wsparcie dom opieki? Każdy z tych rozwiązań Czytaj więcej…

Dom i ogród

Jaki jest najlepszy mop?

Porządki czy to w domu, czy w pracy nie zawsze należą do łatwych, szczególnie jeśli chodzi o podłogi, które szczególnie w ruchliwych miejscach nie mogą zbyt długo pozostać mokre. Warto więc, aby mopy nie pozostawiały Czytaj więcej…