Prowadząc hotel lub pensjonat, warto zadbać o komfort nie tylko gości, którzy zdecydowali się na nocleg w danym obiekcie, ale również o komfort pracy pracowników. Wyposażenie pracowników we wszystkie niezbędne przyrządy i urządzenia sprawia, że pracownik jest bardziej zadowolony a to gwarantuje zadowolenie wszystkich gości. Jak zatem podnieść komfort pracy konserwatora powierzchni płaskich?

Zestawy do sprzątania

Często w hotelach czy motelach widać, jak panie sprzątające chodzą z koszyczkiem, w którym znajdują się wszelkie detergenty, ścierki, worki na śmieci czy papier toaletowy. Niestety kobiety te zmuszone są co chwilę wracać się do pomieszczenia gospodarczego a to po mopa, a to po szczotkę, to po odkurzacz… Przecież nie są w stanie zabrać wszystkich urządzeń i przyrządów potrzebnych do jednorazowego wysprzątania pokoju. Praca wówczas wydaje się żmudna i niezwykle wyczerpująca zważywszy na to, że pokoi zwykle jest wiele – często kilkadziesiąt! Jest jednak sposób na to, by mieć wszystko pod ręką. Mowa tutaj o zestawach sprzątających, które są niezwykle pomocne i przydatne podczas codziennego zmagania się z kurzem i brudem.

Wózki do sprzątania to niezwykłe ułatwienie dla sprzątaczek. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że pracownice mogą za jednym wyjściem z pomieszczenia gospodarczego zabrać dosłownie wszystko to, czego potrzebują – a zwykle potrzebują naprawdę wiele!

Dobrej firmy wózki do sprzątania są lekkie, skrętne i bardzo pojemne. Mają mnóstwo półek, koszy, haków, w których można przechowywać ściereczki, płyny, rękawiczki, szczotki itp. Coraz częściej wózki wyposażone są również w wiaderko na wodę i mopa z funkcją bezdotykowego odsączania. Nie ma zatem mowy o tym, że trzeba będzie moczyć ręce w coraz bardziej brudnej wodzie. Specjalny mechanizm (uruchamiany nogą bądź ręką) znakomicie „odwiruje” mopa z nadmiaru wody. W taki sposób szybciej i dokładniej podłoga zostanie umyta.

Również wspomniana skrętność wózka jest istotnym aspektem. Wózek do sprzątania musi być zwinny ze względu na to, że jest obładowany środkami czystości oraz wodą a to wszystko sprawia, że jest on ciężki. Gdyby nie był sprawny, sprzątaczka musiałaby się mocno namęczyć już samym prowadzeniem wózka. Warto zatem poświęcić chwilę i dokładnie przetestować oferowane przez różnych producentów zestawy do sprzątania. Czasem warto dopłacić więcej i mieć taki wózek, który ułatwi i usprawni pracę a nie tylko będzie ciężką „szafą” do przechowywania produktów do utrzymania czystości.

Zestawy do sprzątania ze sklepu mopy-ceg.pl wyposażone w mopy powinny być w każdym hotelu, motelu czy pensjonacie. Trzeba zadbać o pracę pracowników a wówczas oni zadbają o resztę.

Powiązane Posty

Dom i ogród

Automatyczne systemy nawadniania ogrodów

Posiadanie ogrodu i dorodnego trawnika jest niezwykle pożądane. Szczególnie jeśli lubimy się zajmować ogrodem oraz spędzać w nim czas. Nic wówczas nie cieszy bardziej niż popołudnie spędzone w towarzystwie rodziny i/lub przyjaciół. Ale posiadanie takiego Czytaj więcej…

Dom i ogród

Mucha nie siada

Każdy przeciętny użytkownik mieszkania lub domu dysponuje szerokim zakresem środków takich, jak zestawy do sprzątania zawierające mopy, ścierki i inne podobne akcesorium. Cóż z tego, jeżeli rzadko wykorzystujemy ich zasoby, bo zwyczajnie nie mamy czasu Czytaj więcej…

Dom i ogród

Tradycyjne żyrandole czy designerskie lampy do pokoju

Wybór lampy do pokoju jest dość czasochłonnym zadaniem. Oprócz wyglądu samej lampy wiszącej należy ją również dopasować do wystroju wnętrza oraz do funkcji, jakie dane wnętrze pełni. Do wyboru użytkowników są zarówno tradycyjne żyrandole, jak Czytaj więcej…