Skip to content Skip to footer

Zastosowanie kleju do elektroniki

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się Sklep blelektronik.com.pl. Produkty dostępne w ofercie znalazły zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Wybór klejów do elektroniki

W elektronice oraz motoryzacji wykorzystywane są żele silikonowe oraz materiały termoprzewodzące renomowanych producentów chemii. Wybór klejów oraz silikonów jest bardzo duży, więc każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie. Głównym zadaniem profesjonalnych klejów jest łączenie różnorodnych materiałów. Dostępne są kleje o różnych właściwościach, które przeznaczone są dla elektroniki oraz pozostałych gałęzi przemysłu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że kleje do elektroniki mogą mieć różne cechy i zastosowania. Jest to przede wszystkim uzależnione od składu chemicznego. Produkty dostępne w sklepie mogą również służyć do hermetyzacji elektroniki. Najważniejsze właściwości to oczywiście wytrzymałość na ścinanie, zakres temperaturowy, twardość, lepkość oraz czas wstępnego wiązania. Gdy istnieje konieczność zabezpieczenia gwintów lub śrub, to idealnym rozwiązaniem są kleje anaerobowe. Cechują się bardzo wysoką wytrzymałością na wibracje oraz szerokim zakresem pracy. Mogą być też wylewane w miejsce uszczelek, ponieważ są odporne na korozję.

Zalety klejów do elektroniki

Z kolei przed wilgocią i związkami organicznymi świetnie chronią kleje silikonowe. Klej na bazie silikonu może też działać jako uszczelniacz. Do plastiku polecany jest mocy klej poliuretanowy. Taki klej może połączyć nawet szkło oraz metale. W przypadku bardziej wymagających aplikacji jest to naprawdę świetne rozwiązane. Jest to gwarancja wysokich parametrów użytkowych oraz silnego wiązania. Niezwykle wytrzymałe mechanicznie są kleje na bazie epoksydu. Na uwagę zasługuje jeszcze klej typu UV. Szybkie utwardzanie w ciągu kilku sekund jest zaletą kleju UV. Warto podkreślić, że klej utwardza się pod wpływem światła UV. Może być stosowany w delikatnej elektronice.