Skip to content Skip to footer

Akcesoria pomagające w przygotowywaniu pierogów

Uwielbiasz pierogi, ale nie znosisz ich robić, a jednocześnie nie smakują ci pierogi gotowe i kupne – czy to mrożone, czy chłodzone? W takim razie na pewno docenisz funkcjonalność opisanych w tym tekście sprzętów. Wśród nich przewinie się niejedna maszynka do lepienia pierogów, wykrawacz oraz parę innych urządzeń.

Radełka

Akcesoria proste, małe i niepozorne, a jednak przez wszystkich lubiane. Zamiast męczyć się z wykrawaniem placuszków zwykłą szklanką, lepiej skorzystać właśnie z takiego radełka.

Radełko służy bowiem do wykrajania ciasta i pozwala wycinać z niego idealne równe kółka. Jego krańce na ogół są proste, ale mogą być też delikatnie pofalowane lub pokarbowane – dzięki temu pierogi zyskują ciekawszą formę.

Pierożnice

Są to pierwsze maszynki do lepienia pierogów, które pojawiły się na rynku. Charakteryzuje je niezwykła prostota. Wystarczy ułożyć na nich płat ciasta, wypełnić go w różnych miejscach farszem, a następnie przykryć kolejną warstwą ciasta, by w krótką chwilę przygotować nawet dwadzieścia pierogów!

Minusem jest to, że przygotowane w ten sposób pierogi raczej nie będą idealnie sklejone. Pierożnice bardziej nadają się też do przygotowywania uszek niżeli takich tradycyjnych polskich pierogów zakończonych uroczą falbanką.

Maszynka do lepienia pierogów

Znacznie nowocześniejszą alternatywą dla tradycyjnych pierożnic są elektryczne maszynki do lepienia pierogów. One już działają bez zarzutu. Przygotowują naprawdę perfekcyjnie prezentujące się pierogi, a przy tym wyręczają człowieka, ponieważ są napędzane elektrycznie, dzięki czemu nie trzeba obsługiwać ich ręcznie.

Minus? Oczywiście wysoka cena produktu. Elektryczne maszynki wciąż są na tyle drogie, że używa się ich raczej wyłącznie w restauracjach i różnych innych lokalach gastronomicznych.

Maszynki do ciasta

Dla niektórych najbardziej problematyczne bywa jednak przygotowanie ciasta. Specjalna maszynka wyrobi je tak, by było ono i miękkie, i elastyczne. Zrobi to znacznie szybciej niżeli nawet doświadczony kucharz. Takie maszynki sprawdzają się w domach, w których często przygotowuje się różne dania mączne.

Niektóre wielofunkcyjne maszynki nie tylko wyrabiają ciasto, ale od razu je także rozwałkowują. Nadają mu odpowiednią grubość. Dzięki temu łatwiej wykrawa się z niego kółka na pierogi.

Maszynka do lepienia pierogów dostępna jest w ofercie Gastrosilesia.pl.