Skip to content Skip to footer

Badania genetyczne – spokój i poczucie bezpieczeństwa w ciąży

Czas ciąży jest wyjątkowy dla przyszłych rodziców. Nie znaczy to jednak, że nie towarzyszą mu pewne obawy. Badania genetyczne mogą pomóc odzyskać spokój przyszłej mamie. Jak wyglądają badania genetyczne i kto powinien je wykonać?

Dlaczego warto wykonać badania genetyczne?

Badania genetyczne gyncentrum.pl/panel-preconception można wykonać jeszcze przed poczęciem dziecka. Dzięki temu przyszli rodzice mogą mieć pewność, że ich maleństwu nie grożą żadne choroby dziedziczne.

Drugim momentem, w którym można wykonać badania genetyczne, jest już moment, gdy dziecko jest w brzuchu mamy. W jakim celu warto wykonać badania?

Wykonując badania genetyczne jeszcze przed poczęciem dziecka można uzyskać pewność, że będzie ono zdrowe. W przypadku niekorzystnych wyników para ma szansę zdecydować się na inną formę zapłodnienia. W trakcie zapłodnienia in vitro wykorzystywane są wyłącznie zdrowe zarodki.

Będąc w ciąży warto również wykonać badania genetyczne. Dzięki informacjom, jakie można uzyskać możliwe jest leczenie dziecka jeszcze w łonie matki.

Wiele par ma problem z zajściem w ciążę. Często zdarzają się również poronienia. Badania genetyczne pomogą wyjaśnić przyczyny takiego stanu. Jednocześnie kobieta może rozpocząć leczenie, które doprowadzi do urodzenia zdrowego dziecka.

Jakie pary powinny zdecydować się na badania genetyczne?

Od lat lekarze przestrzegają, że urodzenie dziecka w późniejszym wieku może okazać się ryzykowne. Granica wieku coraz bardziej się przesuwa, ale już pary, w których kobieta ma powyżej 35 lat powinny zdecydować się na badania genetyczne.

Wyniki badan dają spokój przyszłym rodzicom, a także pozwalają cieszyć się każdym dniem ciąży.

Pary w rodzinie których występowały choroby genetyczne też będą czuły się bezpieczniej, gdy uzyskają wiedzę o stanie zdrowia. Tak samo powinny postąpić pary, które mają już dziecko, ale jest ono chore. Badania genetyczne mogą wykluczyć lub potwierdzić chorobę u kolejnego dziecka.

Wykonanie badań genetycznych https://www.gyncentrum.pl/panel-preconception nie jest trudne. Materiał zostaje pobrany z ust lub krwi partnerów. Można to zrobić w kilka chwil. Wyniki można uzyskać już po kilku dniach. Termin oczekiwania jest zróżnicowany i zależy od rodzaju zaawansowania badań na jakie zdecyduje się para.