Skip to content Skip to footer

Choroba Alzheimera – jak wytrzymać z trudnym seniorem?

Alzheimer to bardzo brutalna choroba, która w ciągu kilku lat odbiera choremu wszystkie wspomnienia, a także samodzielność, czyniąc go całkowicie zależnym od bliskich. Bliscy osoby chorej również nie mają z nią łatwego życia. Muszą stale pilnować seniora – by nie zrobił sobie krzywdy przy najprostszych czynnościach. Muszą go wspierać w stanach depresyjnych, do których choroba Alzheimera nieuchronnie prowadzi. Muszą pilnować zażywania leków i kontroli lekarskich, a także zachęcać do podejmowania czynności, które mają na celu utrzymanie chorego w jak najdłuższej sprawności fizycznej i kondycji psychicznej. Na pewno nie jest to łatwe.

Trudności, na jakie napotykają bliscy seniora

Jeśli w najbliższej rodzinie ktoś choruje na Alzheimera, jego bliscy czują się zobligowani do pomocy. Jest to bardzo słuszne. Jeśli chodzi o leczenie Alzheimera Warszawa ma wielu wybitnych specjalistów w dziedzinie neurologii, którzy zaordynują odpowiednie leczenie i terapie. Bliscy stają się więc opiekunami osoby starszej. Często muszą nakłonić seniora do przeprowadzenia się z własnego mieszkania do swoich dzieci lub wnuków dla jego własnego bezpieczeństwa i wygody. Z czasem gdy choroba się pogłębia, chory na Alzheimera wymaga jeszcze więcej uwagi. Często wiąże się to z koniecznością rezygnacji z pracy lub części etatu przez osoby z rodziny. Opieka nad seniorem staje się coraz trudniejsza i bardziej zaawansowana. Wymaga rezygnacji z własnych planów, jest dużym ograniczeniem. Dużo lepszym wyborem może być dom opieki. Dom opieki w Warszawie zapewni seniorowi wszystko, czego ten potrzebuje do codziennego funkcjonowania.

Dom opieki w Warszawie

Jeśli chodzi o leczenie Alzheimera Warszawa opiera się ono jedynie na hamowaniu postępów choroby poprzez różne terapie zajęciowe oraz leki. Dzięki temu chory ma szansę żyć z Alzheimerem względnie samodzielnie jeszcze przez długie lata. Dom opieki jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że daje choremu na miejscu opiekę wykwalifikowanych opiekunów, pielęgniarek i lekarzy specjalistów, którzy stale będą kontrolowali stan chorej osoby.

W domu opieki w Warszawie chory ma szansę być otoczony opieką przez całą dobę, a jego najbliżsi mogą odwiedzać go tak często, jak tego potrzebują. Dzięki takiemu rozwiązaniu jak dom opieki, można nie rezygnując z własnych obowiązków i przyjemności zapewnić swoim rodzicom czy dziadkom najlepsza opiekę – taką jakiej nawet sami nie bylibyśmy w stanie im zapewnić nie mając ku temu odpowiednich kwalifikacji, pomimo iż wkładaliśmy w opiekę całe swoje serce.

Artykuł powstał we współpracy z domem opieki http://www.kasmin.pl/