Skip to content Skip to footer

Czy warto adoptować psa?

Psy bardzo przywiązuje się do swoich właścicieli. Dlatego właśnie są to najpopularniejsze zwierzęta domowe. Psy możemy kupić w hodowli lub adoptować. To którą opcje wybierzemy zależ od nas.

Adoptowane psy obdarzą nas wielką miłością i do końca życia będą nam wdzięczne za to, że podarujemy im kochający dom. Do schronisk trafiają porzucone lub bezdomne psiaki, które potrzebują kontaktu z człowiekiem. Możemy być pewni, że zwierzę, które przygarniemy pod swój dach zrobi wszystko, żeby nie wrócić do schroniska. Wybierając się po psa powinniśmy mądrze przemyśleć nasz wybór. Jednak schronisko to nie jedyne miejsce, z którego możemy przygarnąć psa.

Skąd adoptować psa?

Oprócz odwiedzenia schroniska możemy poszukać ogłoszeń adopcyjnych w internecie. Wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać np. oddam psa za darmo, i pokaże nam się wiele ofert do przeglądnięcia. Możemy także szukać ofert na portalach z ogłoszeniami. Tam również musimy wpisać frazę oddam psa, lub psy do adopcji. Dzięki temu przejrzymy wiele ofert bez wychodzenia z domu. Również schroniska wystawiają swoje psiaki na portalach, żeby zwiększyć szanse na adopcje. Jednak musimy być uważni szukając wymarzonego psa. Często pod nazwą oddam psa za darmo kryje się tak na prawdę oferta sprzedaży. Dzieje się tak, ponieważ nie można sprzedawać psów przez internet. Dlatego musimy dokładnie czytać opisy ogłoszeń. W szukaniu psa do adopcji nastawmy się na to, że nie znajdziemy rasowego psa, którego ktoś chce oddać za darmo. Jeśli zależy nam na konkretnej rasie, to powinniśmy kupić psa w hodowli.

Gdzie szukać rasowych psów na sprzedaż?

Rasowe psy powinniśmy kupować w zarejestrowanej hodowli. Do zakupy dostaniemy rodowód potwierdzający rasę szczeniaka. Dzięki temu mamy pewność, że zwierze będzie takie, o jakim marzyliśmy. Szerokim łukiem powinniśmy unikać kupowania w pseudo hodowlach, w których psy są trzymane w tragicznych warunkach. Jeśli chcemy znaleźć oferty, to możemy wpisać w wyszukiwarkę internetową np. rasowe psy na sprzedaż. Możemy także szukać konkretnej rasy. Warto także przeglądnąć portale społecznościowe, na których hodowcy często się reklamują. Możemy tam zobaczyć zdjęcia szczeniaków i ich rodziców. Psy na sprzedaż w profesjonalnych hodowlach są trzymane w dobrych warunkach, co przełoży się na ich dobre zdrowie.