Skip to content Skip to footer

Na czym polega depilacja laserowa bikini?

Żadna z tradycyjnych metod depilacji nie jest w pełni skuteczna. Stąd też coraz więcej kobiet decyduje się na depilację laserową bikini. W większości przypadków pozwala ona bowiem pozbyć się owłosienia raz na zawsze. Na czym konkretnie polega ten zabieg? Czy wymaga on jakiegoś specjalnego przygotowania?

Zniszczenie mieszka włosowego

Większość tradycyjnych metod depilacyjnych polega na usunięciu włosa, ale nie mieszka włosowego. Dlatego też, po jakimś czasie włosy zwykle odrastają. Depilacja laserowa bikini polega natomiast na zniszczeniu mieszka włosowego, przez co nie ma szans na to, aby włosy odrastały.

Kluczowe znaczenie podczas depilacji laserowej bikini odgrywa melanina. Znajduje się ona bowiem w mieszkach włosowych, z czego nie każdy zdaje sobie sprawę. Najważniejszą właściwością melaniny jest silna absorpcja energii świetlnej. Podczas zabiegu laserowego melanina pochłania energię z lasera, co bezpośrednio prowadzi do zniszczenia mieszka włosowego.

Przygotowanie do zabiegu

Generalnie, depilacja laserowa bikini nie jest szczególnie poważnym zabiegiem. Niemniej jednak, wymaga ona pewnego przygotowania. Przystępując do zabiegu nie można na przykład mieć żadnych ran, ani podrażnień w okolicach bikini. Ponadto, przeciwwskazaniem do zabiegu jest także mocna opalenizna.

Ponadto, niektóre lekarstwa mogą stanowić poważne przeciwwskazanie do przeprowadzenia depilacji laserowej bikini. Dlatego też, przed zabiegiem konieczna jest konsultacja ze specjalistą. Jego zadaniem jest stwierdzenie, czy dana pacjenta może zostać poddana zabiegowi.

Należy mieć również na uwadze, że zabieg jest kilkukrotnie powtarzany. Dlatego też, co najmniej przez okres kilku miesięcy trzeba powstrzymać się od opalania, a nawet od korzystania z samoopalacza. Początkowo zabieg powtarzany jest co kilak tygodni, a następnie co kilka miesięcy. Należy zauważyć, że nie w każdym przypadku wymagana jest taka sama liczba zabiegów. Czasem mieszki włosowe udaje się usunąć szybciej, a czasem zabiera to nieco więcej czasu.

Skuteczność depilacji laserowej bikini

Jeśli chodzi o skuteczność, depilacja laserowa bikini nie ma sobie równych. Jednakże, nie zawsze jej efektem jest całkowite usunięcie włosów. Co ciekawe, największy problem jest zwykle ze słabymi, cienkimi włosami.

Wynika to z tego, że w takich włosach znajduje się mało melaniny. Dlatego też, nie pochłaniają one wystarczająco dużo promieni laserowych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med