Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto postawić na profesjonalne wiaty na rowery?

Profesjonalne wiaty rowerowe odgrywają niesłychanie ważną rolę w architekturze miasta. W dużej mierze to właśnie dzięki nim można w bezpieczny sposób zaparkować rowery w wyznaczonym do tego miejscu. Głównym zadaniem wiat rowerowych jest oczywiście zabezpieczenie jednośladów przede deszczem i śniegiem.

Gdzie można spotkać wiaty rowerowe?

Oryginalne wiaty na rowery najczęściej można spotkać przy popularnych węzłach komunikacyjnych. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych osób, które dojeżdżają z dalszych obrzeży miasta i przed przesiadką do kolejki podmiejskiej chcą zabezpieczyć swój rower. Warto wspomnieć również i o tym, że w dzisiejszych czasach po wiaty rowerowe sięgają również prywatne firmy. Dzięki tym nietypowym konstrukcjom można zachęcić pracowników, aby zrezygnowali z samochodów na rzecz ekologicznych jednośladów.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje wiat rowerowych?

Wiaty na rowery różnią się między sobą nie tylko designem, ale przede wszystkim materiałem, z którego są wykonane. W dzisiejszych czasach można spotkać wiaty rowerowe producent, które wykonane są ze ścian drewnianych. Modele te rewelacyjnie prezentują się przede wszystkim w przestrzeniach miejskich. Dużym zainteresowaniem cieszą się również wiaty ze ściankami z poliwęglanu. Materiał ten charakteryzuje się dużą odpornością na negatywne czynniki zewnętrzne. Godne polecenia są przede wszystkim nowoczesne wiaty rowerowe producent, które są ocynkowane metodą ogniową. Ich największą zaletą jest duża żywotność i wytrzymałość, dzięki czemu nawet po wielu latach użytkowania spełniać będą swoje zadania.

Wiaty w wersji zabudowanej

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej wiaty w wersji zabudowanej, jak i również wiaty w wersji niezabudowanej, które zazwyczaj oparte są na specjalnych systemach montażu. Można zamówić wiaty wbetonowane w podłoże albo przykręcane.

Wybierając nowe wiaty na rowery warto zwrócić uwagę na to, ile mogą stanowisk obsłużyć. Dla dużej ilości jednośladów najlepszym rozwiązaniem będą wiaty dwustronne, które dzięki nietypowej konstrukcji mogą pochwalić się doskonałym zagospodarowaniem przestrzeni. Inwestując w profesjonalne wiaty należy upewnić się również, czy będą one kompatybilne ze stojakami na rowery. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest postawienie na gotowe zestawy.