Skip to content Skip to footer

Dobrze napisane CV – większe szanse na zatrudnienie

Każda osoba w pewnym momencie swojego życia zawodowego, staje przed koniecznością zmiany miejsca pracy. Aby uzyskać szansę odbycia rozmowy rekrutacyjnej u potencjalnego pracodawcy, należy dysponować profesjonalnym CV, czyli curriculum vitae, potocznie zwanym życiorysem.

Dobre CV – co powinno zawierać?

Ponieważ pierwsze wrażenie jest bardzo istotne, szata graficzna CV nie powinna być lekceważona. Profesjonalnie zaprojektowany arkusz zawierający niezbędne informacje o przebiegu kariery zawodowej oraz kwalifikacjach potencjalnego pracownika z odpowiednio rozmieszczonymi i wyróżnionymi graficznie rubrykami, z pewnością przyciąga wzrok, co daje większe prawdopodobieństwo, że zostanie zauważony wśród innych CV.

Oprócz danych teleadresowych ważne jest uwydatnienie zalet, kwalifikacji i zdobytych doświadczeń zawodowych. Jeśli pisanie cv uwzględnia te aspekty, mające istotny wpływ na ocenę przydatności osoby aplikującej na dane stanowisko, zdecydowanie zwiększają się pozytywne odczucia pracodawcy.

Historia zatrudnienia, a także dodatkowe szkolenia czy umiejętności to już standard, jednak profesjonalni architekci kariery potrafią przekazać te dane w taki sposób, który z pewnością zainteresuje rekrutera i pomoże mu podjąć pozytywną dla osoby aplikującej do pracy decyzję.

Dobre cv powinno zawierać odpowiednie zdjęcie osoby starającej się o pracę. Wizerunek przyszłego pracownika ma sugerować jego kompetencje oraz poważny stosunek do podejmowanego zatrudnienia.

Pisanie cv – jak to robią profesjonaliści?

Architekci kariery kompleksowo podchodzą do oceny konkretnych umiejętności i kwalifikacji danej osoby, dla której dobre cv jest szansą na zdobycie pożądanego stanowiska. Z informacji, które uzyskują podczas konsultacji z kandydatem do konkretnej pracy, potrafią wyselekcjonować i uwypuklić w dokumencie aplikacyjnym te cechy i zalety, które mogą przeważyć decyzję pracodawcy na jego korzyść.

W sposób maksymalnie zachęcający rozważenie kandydatury, profesjonalne cv powinno być przejrzyste, merytoryczne, poprawne co do stylistyki, interpunkcji, ortografii oraz posiadać treść dopasowaną do preferowanego stanowiska.

Reasumując, dobrze napisane cv ma za zadanie zachęcić przyszłego pracodawcę do zaproszenia kandydata na rozmowę kwalifikacyjną oraz zaaranżować pozytywny wstęp do tej rozmowy.

Jeśli osobie ubiegającej się o daną pracę bardzo zależy na jej uzyskaniu, warto oddać utworzenie dokumentów aplikacyjnych, w tym profesjonalnie przygotowanego CV i listu motywacyjnego w ręce fachowców w tej dziedzinie, aby zwiększyć swoje szanse na osiągnięcie efektu w postaci wymarzonej pracy.

Źródło tekstu https://kreatorzykariery.pl/