Skip to content Skip to footer

Domy opieki warszawa i okolice

Choroby wieku podeszłego są niezwykle uciążliwe i trudne nie tylko dla osoby chorej, ale również dla całej rodziny i opiekunów. Opieka nad osobą z demencją, chorobą Parkinsona czy Alzheimera to prawdziwe wyzwanie, a często nawet poświęcenie dla członków rodziny, którzy chcą przecież normalnie żyć i pracować.

Domy opieki

Jeszcze kilkanaście lat temu dom opieki alzheimer dla rodziców czy dziadków były tematem tabu. Kojarzone z pozbywaniem się niewygodnych członków rodziny sprawiały, że wiele osób wkładało ponadludzki wysiłek w opiekę nad osobą chorą kosztem własnego zdrowia fizycznego i psychicznego oraz kosztem życia prywatnego.Dziś domy opieki alzheimer warszawa to coraz popularniejsze rozwiązania, które nie tylko zapewniają całodobową i specjalistyczną opiekę seniorom, ale również odciążają całą rodzinę wpływając tym samym na poprawne relacje i psychiczny dobrostan.

Zakres usług

Domy opieki alzheimer warszawa oferują stacjonarną pomoc chorym na alzheimera. Choroba alzheimera o choroba neurodegeneracyjna, która prowadzi do stopniowego otępienia. Nie bez powodu nazywana jest zanikiem mózgu. Cierpią na nią głównie osoby po 65. roku życia i starsze.Domy opieki warszawa i okolice zapewniają całodobową pomoc i dozór wyspecjalizowanego personelu (lekarzy, pielęgniarek i ratowników), którzy udzielają wsparcia we wszystkich niezbędnych czynnościach: higienie osobistej, karmieniu, wyprowadzaniu na spacer.Co więcej domy opieki alzheimer organizują dla swoich podopiecznych wiele warsztatów i aktywności sportowych, które mają za zadanie umilić czas i zmusić mózg do treningu. Choć choroba alzheimera jest nieuleczalna, a zmiany w mózgu nieodwracalne – bardzo ważne jest systematyczne ćwiczenie umysłu po to, by stan chorego nie uległ pogorszeniu.

Na co zwrócić uwagę wybierając dom opieki?

Dom opieki alzheimer powinien być miejscem przyjaznym dla seniorów i posiadać stosowne uprawnienia i certyfikaty. Personel musi być kompetentny i wyszkolony, a osoby uczestniczące w codziennych sprawach osób chorych powinny być uczynne, wyrozumiałe, troskliwe i sympatyczne.Ważne, aby senior czuł się bezpiecznie i swobodnie i traktował to miejsce jako swój dom. Choroba alzheimera jest trudna i uciążliwa, ale odpowiednia opieka i prawidłowe warunki czynią ją znośną przez wiele lat. Domy opieki Warszawa i okolice to z pewnością miejsce, do którego warto zwrócić się po pomoc.