Skip to content Skip to footer

Ernie Ball – niezbędne akcesoria gitarowe

Każdy gitarzysta nie może wyobrazić sobie gry na swoim ukochanym instrumencie bez kilku niezbędnych akcesoriów. Należą do nich: struny, paski, pedały oraz kostki do gry. Dla muzyków jest to sprzęt codziennego użytku, dlatego też liczy się jego jakość, wytrzymałość oraz odporność na szkodliwe czynniki zewnętrzne.

Ernie Ball – produkty niezbędne dla każdego gitarzysty

Dlaczego jakość akcesoriów gitarowych jest tak ważna? Albowiem mają one realny wpływ na brzmienie gitary orz wpływają na komfort gry. Najlepszy sprzęt pozwala na zwiększenie efektów akustycznych oraz pozwala na wydobywanie czystszych dźwięków. Podczas długich lekcji, czy koncertów istotna jest też wygoda użytkowania. Akcesoria gitarowe są w stanie ulepszyć grę na instrumencie, dlatego też dobre marki i produkty są cenione na rynku muzycznym.

W Stanach Zjednoczonych Ameryki w latach 60. XX wieku powstała firma, która wprowadziła znaczne ulepszenia na rynku branżowym. Mowa o firmie Ernie Ball Company, której założycielem był Ernie Ball, a właściwie Sherwood Roland Ball znany amerykański muzyk, wynalazca, a także lutnik. Wprowadziła ona na rynek wyjątkowe struny, które znacznie ułatwiły nie tylko grę na instrumencie, ale także sam proces nauki. Doświadczenie muzyka oraz jego wiedza branżowa sprawiły, że produkt podbił rynek i zyskał szerokie grono fanów, z wielkimi gwiazdami włącznie. Na kultowych strunach marki grają takie wielkie nazwiska jak : Eric Clapton, Jimmy Page, Slash, Steve Vai, John Petrucci.

Najpopularniejsze akcesoria gitarowe

Jednym z najpopularniejszych akcesoriów do gry na gitarze są kostki. Jest to pierwszy element, z którym spotykają się pretendenci do nauki gry na tym instrumencie. Firma ernie Ball sygnuje markowe kostki swoim logo, którym jest orzeł. Na rynku można spotkać się z różnorodnym wykonaniem tych produktów. Posiadają one różne kształty, mogą być wykonane z różnorodnych materiałów. Ich odpowiedni dobór wpływa na jakość brzmienia.

Produkty firmy Ernie Ball Company cieszą się niezwykłym uznaniem na całym świecie. Klienci doceniają kunszt wykonania, wysoką jakość oraz innowacyjne podejście. Produkty są doskonała zarówno dla początkujących, jak i bardzo doświadczonych gitarzystów.