Skip to content Skip to footer

Identyfikator dla psa na prezent. Który wybrać?

Dzięki małemu kawałkowi blaszki zawieszonemu przy obroży wiele zagubionych psów szczęśliwie powraca do domu. Dlatego też każdy, ale to każdy pies powinien być wyposażony w identyfikator. Jeżeli szukasz prezentu, a tak się składa, że osoba, którą chcesz obdarować, jest właścicielem pieska, to właśnie identyfikator dla psa może okazać się najlepszym pomysłem na prezent.

Identyfikator czy adresówka?

Identyfikatory dla psów nazywane są czasem adresówkami. W istocie oba słowa znaczą to samo. Chodzi o kawałek blaszki czy czegoś równie mocnego z danymi kontaktowymi właściciela zwierzęcia. W sytuacji, gdy psina się zgubi, można będzie zawiadomić opiekuna o miejscu, w którym znajduje się pies i ułatwić zwierzęciu powrót do domu.

Identyfikatory to proste i niezawodne rozwiązanie problemu zagubionych zwierząt. Jeżeli pies posiada adresówką, to oczywiste jest, że nie został on porzucony. Ktoś go szuka i będzie bardzo wdzięczny za wiadomość o psiaku. Mała adresówka zabezpieczy zwierzę przed bezdomnością, tułaczką czy też ewentualną wywózką do schroniska, które jest dla większości psów miejscem wielkiej traumy.

Typowy identyfikator – jak wygląda?

Każdy, nawet najskromniejszy identyfikator świetnie sprawdzi się w charakterze prezentu. Ważne jest, aby był starannie wykonany, nie posiadał ostrych krawędzi, nie rdzewiał w kontakcie z wodą i aby litery nie zacierały się wraz z upływem czasu. Kupujący w większości stawiają na stal szlachetną i grawer.

Poza imieniem Identyfikator dla psa powinien zawierać dane kontaktowe. Są to: numer telefonu do właściciela psa, czasami do weterynarza, a także adres, ten ostatni nie jest jednak konieczny. Kształt i wielkość blaszki dobiera się zależnie od wielkości psa i ilości znaków do wygrawerowania, a także osobistych preferencji. Blaszki mocuje się do obroży. Zależnie od wyboru, można podarować samą adresówką albo też adresówkę wraz z obrożą.

Ile kosztuje identyfikator dla psa?

Adresówki nie są drogie i jest to prezent na każdą kieszeń. Ceny wraz z grawerem zaczynają się już od około 10 zł. Zawieszki mogą mieć różny kształt i kolor. Mogą być w kształcie koła, kwadratu, serduszka, kości, czy śladu psiej łapy. W kolorze srebrnym, złotym i każdym innym, jeżeli zawieszka jest pokryta trwałą emalią.

Co do danych, jeżeli zawieszka jest prezentem, to najlepiej będzie ograniczyć się do imienia psa i numeru telefonu. Podawanie adresu bez upoważnienia może być przyjęte różnie.

Coraz więcej piesków nosi identyfikatory. Są one nie tylko ładne, ale też coraz częściej postrzegane jako wręcz niezbędne. Podaruj adresówkę, prezent praktyczny i zawsze chętnie przyjmowany. Czy można lepiej obdarować właściciela Miśka albo Perełki niż wręczając mu maleńki podarunek w postaci identyfikatora dla jego pupila? Nie, to po prostu niemożliwe!