Skip to content Skip to footer

Ile można zarobić jako masażysta w Warszawie?

Masażyści, choć postrzegani są jako pracownicy fizyczni, aby dobrze wykonywać swoją pracę, muszą posiadać wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka. Rynek pracy, jak to zwykle bywa, lepiej opłaca pracowników z wyróżniającymi się umiejętnościami, a gorzej tych z przeciętnymi. Ile więc gabinety masażu w Warszawie płacą swoim pracownikom?

Jakie umiejętności trzeba posiadać, by być dobrym masażystą?

Jak już zostało nadmienione we wstępie, masażysta jest osobą pracującą fizyczne. Jego narzędziem pracy są ręce, służące mu do wykonywania masażu. Pierwszym, co naturalnie nasuwa się na myśl, gdy myślimy o sprawnym masażyście jest to, że musi dysponować sporą siłą mięśni oraz odpowiednią wytrzymałością. Masaże są wyczerpujące. Trwają zwykle od 30 minut do godziny. Gdy pracujemy na etacie w dużym gabinecie masażu w Warszawie, przerwy pomiędzy klientami są krótkie. Warto więc pracować nad siłą rąk oraz nad ogólną sprawnością ciała.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest wykształcenie. Jeśli zamierzamy świadczyć wyłącznie usługi relaksacyjne będziemy musieli ukończyć przynajmniej kilkudziesięciogodzinny kurs masażu. Gdybyśmy chcieli jednak świadczyć szersze usługi warto zainwestować w specjalistyczne kursy masażu klasycznego, sportowego oraz wielu innych. Natomiast każdy gabinet masażu w Warszawie z pewnością doceni, jeśli będziemy mogli pochwalić się dyplomem fizjoterapeuty. Dzięki temu będziemy mogli łączyć usługi masażu z elementami rehabilitacyjnymi.

Płaca masażysty – na ile możemy liczyć.

Niestety przeciętna płaca masażysty nie należy do najwyższych. Statystki, które możemy znaleźć w internecie wskazują, że płaca, na jaką możemy liczyć to średnio około 2000 złotych netto. Mniej zamożne rejony Polski, gdzie usługi masażu przez większość społeczeństwa wciąż mogą być uważane za zbyteczne, oferują jeszcze mniej, nawet 1600 złotych netto. Miejscami, gdzie płaca przekracza średnią, są kurorty wypoczynkowe, miejscowości uzdrowiskowe oraz duże miasta w tym Warszawa. Jeśli więc zamierzamy pracować w tym biznesie gabinet masażu w Warszawie będzie dla nas dobrym pracodawcą.

Ile zarabia masażysta w Warszawie?

Opierając się na tych samych statystykach dostępnych w internecie możemy określić średnią płacę masażysty w stolicy. Pensja pracownika gabinetu masażu w Warszawie zaczyna się od 2200 złotych netto i sięga nawet 3000 złotych netto. W porównaniu do średniej krajowej jest ona znacznie wyższa. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że to my głównie decydujemy o tym, jak będziemy opłacani. Im więcej specjalizacji zdobędziemy, im szersza będzie nasza wiedza oraz zdobyte doświadczenie, tym wyższa będzie nasza pensja.