Skip to content Skip to footer

Jak działa AdSense?

Wiele początkujących blogerów nie wie, że na swojej stronie można zarobić i to całkiem niezłe pieniądze. Jedną z metod takiego zarobku jest wyświetlanie reklam na stronie we współpracy z Google. Jak to zrobić?

Aktywacja programu

Reklamy Google na mojej stronie to spora część zysków, jakie pozyskuję z bloga. Co więcej, jest to najprostsza metoda zarobku na pisaniu. Jak dołączyć do programu AdSense? To bardzo proste. Jeśli mamy już bloga, wystarczy, że wejdziemy na stronę internetową i wpiszemy tam swoje dane. Podajemy tam nie tylko informacje potrzebne do wypłat, ale też adres strony internetowej, której wyświetlanie reklam będzie dotyczyć. Później wystarczy już tylko poczekać na weryfikację konta i możemy zacząć zarabiać!

Ile właściwie można zarobić?

Wszystko zależy od popularności witryny. W AdSense zarabia się od kliknięcia w reklamę, więc im więcej osób to zrobi, tym więcej pieniędzy wpłynie na nasze konta. Reklamy Google na mojej stronie pozwalają mi dorobić do domowego budżetu, ale nie da się ukryć, że nie są to jakieś ogromne kwoty. Należy na pewno pamiętać, że wypłaty realizowane są od kwoty powyżej stu dolarów, ale nawet w przypadku bloga o średniej liczbie wyświetleń, da się dojść do tego w ciągu miesiąca. Co najważniejsze, jest to bardzo prosty sposób na zarobek, bo po aktywacji konta nie musimy z nim już zupełnie nic robić, a kwota będzie sama rosła.

Jak zwiększyć zarobki z AdSense?

Jest na to kilka prostych sposobów. Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić jest uruchomienie reklam na urządzeniach mobilnych. Okazuje się, że bardzo duża część internautów przegląda blogi na telefonach i tabletach, a nie na komputerach. Dlatego wyświetlanie reklam na stronie w wersji mobilnej znacznie zwiększy nasze zarobki. Oprócz tego warto zwiększyć czas, który czytelnicy spędzają na blogu. Jak to zrobić? Wystarczy uzupełniać nowe posty linkami do tych starszych. Dzięki temu ludzie będą czytać więcej naszych tekstów, a co za tym idzie, być może też klikać w więcej reklam. Poza tym można też manipulować kampaniami tak, by pasowały do treści bloga, dzięki czemu obserwatorzy będą bardziej chętni w nie kliknąć.

Tak jak widać, na AdSense da się zarobić i są to całkiem rozsądne pieniądze. Wraz z rozwojem technologii, utrzymanie się z własnych pasji staje się coraz łatwiejsze!