Skip to content Skip to footer

Jak nadać paczkę kurierem?

Wiele osób narzeka na to, jak w naszym kraju działa poczta. Żeby nadawana przez nas paczka doszła do odbiorcy szybko i sprawnie, dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na wybór przesyłki kurierskiej. Wiele osób rezygnuje jednak z tej opcji, ponieważ obawia się, że nadanie paczki kurierem może być czynnością skomplikowaną i trudną. Nic bardziej mylnego.

Jak nadać paczkę kurierem?

Na początek warto wiedzieć, gdzie można nadać paczkę kurierską. Warto sprawdzić w internecie, gdzie znajduje się najbliższy punkt nadawania paczek. Nawet w średniej wielkości miejscowości takich punktów można znaleźć całkiem sporo. Mieszczą się one zazwyczaj w pasażach supermarketów, w księgarniach, w sklepach oraz innych tego typu punktach, które łatwo znaleźć. Punkt nadawania paczek zazwyczaj jest bardzo dobrze oznakowany, na witrynie można znaleźć informację, jakie firmy kurierskie są tutaj obsługiwane.

Wcale nie trzeba wiedzieć jak nadać paczkę kurierem, by móc skorzystać z usług punktu nadawania paczek. Na miejscu zazwyczaj pracuje wykwalifikowana obsługa, która przeprowadzi klienta przez cały proces nadania paczki.

Jak odbywa się nadanie paczki kurierem?

Aby paczka została przyjęta w punkcie nadania, musi przede wszystkim zostać dobrze zapakowana. Nie mogą z niej wystawać żadne niezabezpieczone elementy. Dobrze, gdyby miała kształt prostopadłościanu. Warto pamiętać, że w niektórych punktach kurierskich paczki o niestandardowych wymiarach są dodatkowo płatne i ich nadanie może okazać się całkiem kosztowną sprawą.

Z odpowiednio opakowaną paczką wystarczy udać się do punktu nadawania paczek. Należy poinformować osobę obsługującą o chęci nadania przesyłki. Wtedy trzeba podać wszystkie konieczne dane: adres odbiorcy, jego dane osobowe i numer telefonu. Po otrzymaniu wszystkich niezbędnych danych, osoba obsługująca może już wydrukować etykietę, którą nakleja na karton z przesyłką.

Często jest tak, że nadawca paczki jest pytany o jej zawartość. Wtedy należy ogólnie odpowiedzieć, co znajduje się w przygotowanej przesyłce. Wybierając firmę kurierską, którą chce się wykorzystać do nadania paczki, warto zwrócić uwagę na Kilka istotnych czynników. Jednym z najważniejszych jest oczywiście cena. Ceny za nadanie paczki potrafią znacząco się różnić, jeśli porównać ze sobą kilka wiodących firm kurierskich, dlatego przed nadaniem wysyłki warto je dokładnie przeanalizować.