Skip to content Skip to footer

Jak nadać przesyłkę kurierską?

Logistyka to branża, która w ciągu ostatnich lat przeżywa prawdziwy rozkwit. Do najważniejszych aspektów tej dziedziny należy transport przesyłek. Obecnie nadanie paczki jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dowiedz się, w jaki sposób nadać przesyłkę kurierską.

Jakiego kuriera wybrać?

Sektor firm kurierskich dynamicznie się rozwija, siłą rzeczy powstaje więc coraz więcej przedsiębiorstw, które działają w tej branży. Wybierając firmę kurierską, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim cenę świadczonych usług. Należy w tym wypadku wykazać się wnikliwością i uważnie przyjrzeć się cennikowi, ponieważ koszt nadania paczki najczęściej zależy od wielu zmiennych. Największy wpływ na koszt nadania paczki ma jej wielkość oraz ciężar. Kurierzy międzynarodowi pod uwagę biorą także dystans, który ma pokonać dana przesyłka. Warto również zapoznać się z opiniami klientów, ponieważ dzięki temu uda się wypatrzeć ewentualne nieprawidłowości w funkcjonowaniu danego przedsiębiorstwa. Oczywiście wybór firmy kurierskiej w dużej mierze uzależniony jest również od indywidualnych potrzeb danego klienta.

Jak wypełnić formularz nadania paczki?

Po wyborze firmy kurierskiej nadszedł czas na nadanie przesyłki. Do tego celu konieczne będzie jednak wypełnienie właściwego formularza. Należy wypełnić rubryki przeznaczone na dane nadawcy oraz dane osoby, która upoważniona zostanie do odebrania nadanej przesyłki. Oczywiście nadawanie przesyłek kurierskich wymaga również uzupełnienia informacji dotyczących samej paczki. W przeważającej liczbie przypadków są to gabaryty, jednak często należy także podać wagę przesyłki, która ma zostać nadana.

Ile trwa nadanie paczki?

Dzięki nowoczesnym technologiom nadawanie przesyłek kurierskich trwa krócej niż kiedykolwiek wcześniej. Większość formalności można szybko załatwić przez internet, co pozwala zaoszczędzić znaczną ilość czasu. Specjalny punkt nadawania paczek pozwala samodzielnie nadać paczkę, po którą przyjedzie kurier, aby przekazać ją do centrali, skąd przesyłka nadana zostanie do odbiorcy. Punkt nadawania paczek pozwala usprawnić cały proces, jednak nie jest to jedyna możliwość. W celu nadania paczki można również wezwać kuriera pod dany adres. Przedstawiciel firmy kurierskiej zabierze przesyłkę bezpośrednio od nadawcy i również przekaże ją do centrali, skąd zostanie wysłana do odbiorcy.