Skip to content Skip to footer

Jak się przygotować do leczenia niepłodności?

Rosnąca popularność klinik oferujących leczenie niepłodności sprawia, że wiele par, które pogodziły się już z brakiem szans na macierzyństwo i ojcostwo, ponownie otrzymuje zastrzyk energii. Warto więc dać sobie szansę, wybierając klinikę we właściwy sposób.

Po pierwsze – poszukiwania

Kliniki niepłodności pojawiają się zarówno w większych, jak i mniejszych miastach. Każda promuje się jako miejsce, w którym dobro partnerów jest stawiane na pierwszym miejscu. Nie każda jest jednak w stanie realizować swoje obietnice. Szukając podmiotu, w przypadku którego można mieć pewność, że będzie spełniał oczekiwania przyszłych rodziców, nie można więc bazować jedynie na sloganach reklamowych.Tym, co może pomóc w wyborze, są opinie innych pacjentów. Dobra Klinika leczenia niepłodności nie tylko nie tai tego, że ktoś korzystał z jej usług, ale również chętnie publikuje relacje szczęśliwych mam i tatusiów. Informacje znajdujące się na stronach internetowych placówki nie muszą być jednak wcale jedynymi, z którymi powinniśmy się zapoznać. Ważne są także te, które znajdują się na forach tematycznych oraz na grupach w mediach społecznościowych.Wybierając klinikę leczenia niepłodności nie należy brać się też opinii negatywnych. Często mają one swoje źródło w niezrozumieniu tego, jak złożonym procesem jest leczenie niepłodności. Jeśli więc para jest rozczarowana brakiem natychmiastowych rezultatów, wcale nie musi być to wina kliniki niepłodności.

Po drugie – przygotowanie do wizyty

O przygotowaniach do pierwszej wizyty można mówić podkreślając dwa aspekty z nim związane. Zwykle podkreśla się w tym kontekście rolę przygotowania technicznego. Klinika leczenia niepłodności z pewnością będzie chciała wiedzieć jak najwięcej o naszych dotychczasowych staraniach, dobrze jest więc zabrać na pierwszą wizytę komplet wyników badań. Przygotowania do wizyty są jednak bardziej złożone.Leczenie niepłodności to proces, który wymaga nie tylko czasu, ale i otwartości. Partnerzy powinni być więc gotowi na przejście przez jego kolejne etapy razem, bez wzajemnego oskarżania się. Należy liczyć się również z tym, że czasem trzeba będzie zmienić styl życia, wprowadzić modyfikacje nawyków żywieniowych, a nawet – zrezygnować z niektórych rozrywek. Brak akceptacji koniecznych zmian utrudni leczenie.