Skip to content Skip to footer

Jak skutecznie prowadzić marketing w social mediach?

W obecnych czasach social media stały się integralną częścią naszego codziennego funkcjonowania. Jest w nich miejsce na niemal każdą sferę naszego życia i każdy jest w stanie znaleźć tam coś dla siebie. To właśnie między innymi dlatego najbardziej popularne portale stały się narzędziem marketingowym. Jak prowadzić skuteczny social media marketing? Jak odnaleźć się w wirtualnym świecie? I czego należy się wystrzegać? Na te oraz inne pytania, odpowiedzi znajdziesz w poniższym tekście. Zapraszamy do lektury!

Marketing w social mediach – jakie daje możliwości?

Social media marketing polega na promowaniu danych produktów, marek oraz osób czy też budowaniu ich wizerunku w przestrzeni wirtualnej, a konkretnie na portalach społecznościowych. Taka promocja daje ogromne możliwości dotarcia do najróżniejszych osób, a umiejętnie przeprowadzona może sprawić, że wybrane produkty, marki czy osoby zyskają wielką popularność w bardzo krótkim czasie. Portalami najczęściej wykorzystywanymi w Polsce do celów marketingowych są bez wątpienia: YouTube, Facebook oraz Instagram. To bowiem właśnie one są najczęściej używane i dają największe możliwości. Możemy dzięki nim tworzyć indywidualną relację z klientem. Bardzo ważne jest także docieranie do konkretnych grup odbiorców, o skonkretyzowanych zainteresowaniach, będących targetami naszych przedsięwzięć. Jest to możliwe dzięki wykorzystywanym przez te platformy algorytmom.

Prowadzenie social media – czego unikać?

Prowadzenie social media może wydawać się proste, lecz będąc nieobytym w tym środowisku możemy napotkać na wiele trudności. Jeżeli zależy nam na odniesieniu sukcesu na tym polu powinniśmy zdecydowanie wystrzegać się działań, takich jak usuwanie negatywnych opinii i komentarzy. W sieci bardzo łatwo o dostrzeżenie takich poczynań, a kiedy wyjdą już one na jaw nasza firma zyska opinię nieszczerej i mającej wiele do ukrycia, co może oznaczać śmierć w social mediach. Podobnie rzeczy mają się w przypadku kupowania obserwujących. Marketing w social media wymaga także ogłady. Musimy pogodzić się z tym, że często odbiorcy naszych postów będą wyrażać się o nas niepochlebnie w komentarzach. W takich przypadkach pod żadnym pozorem nie wolno nam wdawać się w słowne potyczki.