Skip to content Skip to footer

Jak wybrać krzesło barowe?

Krzesła barowe w ostatnich latach bardzo zyskały na popularności. Kuchnia otwarta na salon niejako wymusza użycie stołków barowych. Jest to bardzo efektowny i lubiany trend, który szturmem wdarł się do naszych mieszkań i serc. Tylko czy wygodny? Na co zwrócić uwagę wybierając krzesła barowe?

Styl jest nadrzędny

Wybór stylu, w jakim będzie stołek barowy jest podyktowany stylem, w jakim urządzone jest mieszkanie. Bufet bądź wyspa, które łączą przestrzeń kuchni z salonem, muszą być spójne. Krzesła barowe mają zasadniczy wpływ na wygląd całej przestrzeni.

Stołki barowe możemy znaleźć w każdym z możliwych stylów, jaki może nas zainteresować. Industrialne, drewniane krzesła barowe, tapicerowane klasyczne, czy nowoczesne plastikowe. Wybór zależy tylko od stylu i pomysłu jaki mamy na urządzenie mieszkania.

Stabilna podstawa

Podstawa jest kolejnym punktem, który powinnyśmy wziąć pod uwagę, zastanawiając się nad wyborem krzesła barowego. Możemy znaleźć stołki barowe na jednej nodze lub klasycznych nogach jak w krześle. Obie formy są stabilne. Nogi klasyczne bardziej będą pasowały do wnętrza tradycyjnego. Pojedyncza podpora jest bardziej nowoczesna, będzie świetnie współgrała z meblem drewnianym, metalowym, czy plastikowym.

Stabilne nogi mają bardzo duże znaczenie, gdy w domu jest małe dziecko. Możemy się spodziewać, że stołki barowe dla naszego dziecka za moment staną się ciekawym elementem zwiedzania i wtedy bardzo ciężko będzie upilnować malucha. Warto wybrać stołki barowe, które będą stabilne i ciężkie, by dziecko nie mogło ich przewrócić swoim ciężarem. Tutaj musimy wykazać się dużą starannością, gdyż nasze dziecko na pewno nie raz zmierzy się z krzesłem barowym.

Oparcie i podłokietniki

Stołek barowy, który nawiązuje do klasycznego wyglądu będzie miał oparcie oraz podłokietniki. Jest to bardzo wygodne, gdy przyjdzie nam dłużej posiedzieć na krześle. Niestety takie krzesła zajmują dużo więcej miejsca, a są mieszkania, w których ma to ogromne znaczenie.

Styl, podstawa oraz oparcie mają podstawowe znaczenie dla wyglądu oraz wygody naszego krzesła barowego. Warto bardzo dokładnie przeanalizować te parametry przed zakupem, gdyż mają one znaczący wpływ na komfort użytkowania. W końcu nie tylko wygląd naszego mieszkania się liczy. Komfort również ma znaczenie i to niemałe.