Skip to content Skip to footer

Jak znaleźć dobry sklep z odzieżą używaną?

W każdym mieście istnieje co najmniej kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt sklepów, do których towar dostarcza importer odzieży używanej. Jak pośród tego gąszczu odnaleźć sklep, który będzie spełniać nasze oczekiwania?

Małe sklepy osiedlowe

Nie tylko duże, znane sieciówki z odzieżą używaną są warte regularnego odwiedzania. Niekiedy omijamy małe second handy ze względu na niezbyt imponujący wygląd z zewnątrz, a nawet wewnątrz. Czasem w takich sklepikach osiedlowych jest także dość ciasno, ponieważ właściciele zamawiają od importerów odzieży używanej bardzo dużo towaru.

Dzieje się tak ze względu na to, że by się utrzymać, małe sklepiki muszą mieć spory wybór ubrań. Niekiedy ich przeglądanie jest uciążliwe, jednakże można znaleźć naprawdę tanie i ładne ubrania, ale także buty. Małe second handy mają bardzo często także interesujące promocje i wyprzedaże.

Second handy sieciowe

Importerzy odzieży używanej najwięcej towaru muszą dostarczyć do ogromnych sklepów sieciowych, w których każdego tygodnia sprzedaje się co najmniej kilkaset kilogramów ubrań. Do takich dużych placówek warto wybierać się zarówno w dzień dostawy, jak i ostatni dzień przed dowiezieniem nowego towaru.

W dzień dostawy można kupić odzież markową, a nawet od projektantów w idealnym stanie. Co prawda nie jest on najtańsza, jednakże są to ubrania niejako klasy premium. Z kolei dzień przed dostawą to zazwyczaj czas, gdy wszystko jest wyprzedawane za 1 lub 2 zł. Właściciele chcą wyprzedać towar nawet za cenę za którą nabywają ubrania od importera odzieży używanej.

Sklepy z używanymi ubraniami w sieci

Jest och coraz więcej i proponują klientom wyselekcjonowaną odzież w niskiej cenie. Jest tak dlatego, że butiki online nie ponoszą tak dużych kosztów jak sklepy stacjonarne. Mogą więc wziąć cenę ubrania jaką ma importer odzieży używanej i dodać do niej jedynie niewielką marżę, by zarobić. Trzeba jedynie pamiętać, że kupując w second handzie online trzeba ponieść koszt wysyłki, ale jeżeli nabywa się sporo ubrać to się zazwyczaj i tak opłaca.

Warto odwiedzać takie sklepy ze względu na stałe, częste dostawy oraz liczne promocje i wyprzedaże, a także możliwość zakupu markowych ubrań na wiele okazji za dosłownie grosze.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora