Skip to content Skip to footer

Kawa o poranku w ogrodzie

Śpiew ptaków, poranny wietrzyk i niepowtarzalny aromat kawy ustawionej na stoliku w ogrodzie to marzenie, które w wielu wypadkach stoi u podstaw decyzji o zakupie parceli budowlanej lub działki rekreacyjnej. Wszak u podstaw w wielu decyzji leży marzenie, które przekuwa się w plany, a potem w działanie. I o ile budowa domu jest planem wieloletnim i kosztownym, o tyle działka rekreacyjna jest w zasięgu większości miłośników zieleni.

Prace w ogrodzie

Aby marzenie o porankach we własnym ogrodzie mogło się zmaterializować, po zakupie działki należy pomyśleć o infrastrukturze ogrodowej. Warto zastanowić się, jaki domek ogrodowy postawić, by cieszyć się miejscem na tarasie, gdzie w cieniu drzewek owocowych ustawi się stolik i wygodne fotele, a piać kawę, będzie się słuchało śpiewu ptaków gnieżdżących się wśród gałęzi. Następnie trzeba zaplanować alejki, miejsca pod uprawę warzyw oraz grządki kwiatowe, przeanalizować potrzeby dotyczące drzewek i krzewów owocowych oraz ozdobnych. Nawet na niewielkiej powierzchni ogródka działkowego da się stworzyć wymarzone miejsce odpoczynku po pracy oraz ogród, dzięki któremu można mieć zdrowe i ekologiczne warzywa.

Altanka w ogrodzie

Dla wielu początkujących działkowców domek ogrodowy jest podstawowym wyposażeniem parceli. To od niego zaczyna się nie tylko planowanie, ale także zagospodarowywanie działki. Jeśli altanka ma służyć nie tylko jako schowek na narzędzia, trzeba pomyśleć o postawieniu domku składającego się przynajmniej z dwóch oddzielnych pomieszczeń: gospodarczego oraz mieszkalnego. W obu pomieszczeniach należy zadbać o funkcjonalność i porządek. W pomieszczeniu gospodarczym oprócz szafy na narzędzia warto zamontować stół do majsterkowania, gdyż może się okazać, że posiadanie własnego kawałka ziemi oraz miejsca do pracy wyzwoli we właścicielach nowe zainteresowania. Część mieszkalna domku ogrodowego powinna być wyposażona w niewielki aneks kuchenny i toaletę, tak by w ciepłe letnie dni móc spędzać na działce nie tylko popołudnia, ale także wieczory albo całe weekendy.

Kawa o poranku

Aby kawa przed domkiem ogrodowym smakowała najlepiej warto pomyśleć nad zakupem niewielkiego ekspresu do kawy lub kawiarki oraz przede wszystkim wygodnych mebli ogrodowych. A wtedy, w niedzielny poranek będzie się miało pełnię szczęścia.

Domek ogrodowy znajdziesz w ofercie Megiw