Skip to content Skip to footer

Korzystanie z usług biura projektowego

Chcąc skorzystać z oferty danego biura projektowego, należy w pierwszej kolejności zweryfikować jego wiarygodność poprzez wyszukanie informacji, niezbędnych na temat jego funkcjonowania. Warto więc nie tylko zapoznać się z jego szeroką ofertą, ale i systemem działania czy też okresem, w jakim powstało. Co więcej, należy również sprawdzić jego kompetencje w zakresie projektowania poszczególnych instalacji. Nie zaszkodzi w tym celu zasięgnąć opinii klientów czy też zajrzeć na strony internetowe, przedstawiające różnorakie rankingi w tej dziedzinie.

Kompetencje architektów


Profesjonalne biuro projektowe posiada wszystkie potrzebne uprawnienia, które są gwarancją wysokiej jakości wykonywanych usług. Architekci pracujący dla danego biura powinni figurować na liście członków Okręgowej Rady Izby Architektów. Jeśli nie znajdują się na tej liście, nie można zatrudnić ich w roli wykonawców. Przy zatrudnieniu architekta, którego nazwisko nie figuruje na liście, urząd nie wyda pozwolenia na rozpoczęcie budowy. Jest to wręcz kluczowa kwestia, której z pewnością nie wolno pominąć podczas weryfikacji wiarygodności danej firmy architektonicznej. Ponadto biuro projektowe, które podejmuje się wykonania danego projektu, powinno działać w oparciu o koncepcję inwestora, który sprawuje również pieczę nad aspektami prawnymi instalacji.

Projekty instalacji sanitarnych i projektowanie wentylacji


Decydując się na wybór profesjonalnych usług biura projektowego, warto też upewnić się, czy zajmuje się ono również sporządzaniem specjalistycznych projektów instalacji sanitarnych oraz projektowaniem wentylacji. Są to kolejne bardzo ważne kwestie, bez których nie obejdzie się wznoszenie żadnego obiektu budowlanego.

Najważniejsze aspekty przy wykonywaniu projektów instalacji sanitarnych i projektowaniu wentylacji
Projektowanie wentylacji przez firmę http://ekozet.pl/ polega na opracowaniu szczegółowej konstrukcji przed uprzednią analizą napływu zanieczyszczeń oraz wyborem odpowiedniego systemu wentylacyjnego. Sporządzane przez architekta projekty instalacji sanitarnych muszą natomiast uwzględniać między innymi: doprowadzenie czystej wody, odprowadzanie zużytej wody, a także rozprowadzenie wody służącej do ogrzewania. Zarówno praca nad wykonaniem projektów instalacji sanitarnych, jak i projektowanie wentylacji wymaga odpowiedniego przygotowania, bazującego na szczegółowych założeniach instalacyjnych. Plany te zawierają również wstępne informacje na temat przyszłych kosztów utrzymania konkretnych instalacji wewnątrz danego lokalu.