Skip to content Skip to footer

Kursy spadochronowe

Pomimo tego, że skoki ze spadochronem to jest coś, z czego niemalże każdy z nas chciałby skorzystać, nie każdy może sobie niestety pozwolić na tego typu rozrywkę. Do tej grupy należą między innymi osoby, które są w ciąży, które mają problemy z kręgosłupem, które mają problemy z sercem oraz z krążeniem.

Kurs spadochronowy – najważniejsze informacje na jego temat

Każdy z nas musi wiedzieć o tym, że tego typu skoki odbywają się mniej więcej na wysokości 3000 – 4000 metrów nad poziomem morza. Podróż samolotem trwa około 15 minut, więc możemy jak najbardziej się w tak zwanym międzyczasie przygotować psychicznie do skoku, który mamy oddać. Jeżeli chcemy zrobić komuś prezent i jeżeli chcemy podarować komuś na przykład karnet na kurs spadochronowy, musimy upewnić się, że po pierwsze będzie to dobry wybór. Nie ma sensu dawać karnetu komuś, kto należy do grupy przeciwwskazań na skoki ze spadochronem. Zamiast kogoś ucieszyć to możemy sprawić, że będzie on jeszcze bardziej smutny.

Kursy spadochronowe – co jeszcze musimy na ich temat wiedzieć?

Musimy się na pewno słuchać naszego instruktora. Może się okazać, że przed samym skokiem spanikujemy, chociaż wcześniej byliśmy bardzo pewni siebie. W takiej sytuacji musimy wiedzieć, że to co mówi nasz instruktor to sama prawda, nie chce on dla nas źle i musimy jak najszybciej się uspokoić żeby nikomu nie stała się krzywda. Jesteśmy w końcu w powietrzu. Przed skokiem (niezależnie na pewno od tego który raz skaczemy ze spadochronem) zostaną nam przypomniane najważniejsze zasady, których bezgranicznie musimy się trzymać.

Kurs spadochronowy to świetna sprawa niemalże dla każdego

Takie skoki tandemowe są w szczególności dla osób, które nie boją się nowych doznań, nowych wyzwań i dla osób, które chcą doświadczyć czegoś niesamowitego. Najczęściej zdarza się, że gdy dochodzi do skoku, to nawet największy pasjonat tego typu sportów potrafi się przestraszyć. Jeżeli chcemy uwiecznić nasz skok, możemy poprosić o zrobienie nam pamiątkowego zdjęcia, lub nawet nakręcenie filmu z nami i pięknem przyrody w roli głównej. Jest to świetny sposób na spędzenie czasu samemu, jak i z przyjaciółmi. Gdy raz spróbujemy, nie będziemy chcieli przestać skakać ze spadochronem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.