Skip to content Skip to footer

Las zaklęty w słoiku

Lato się już skończyło i czas powoli wrócić do pracy i szkół. Nadchodzą już wielkimi krokami chłodne, jesienne noce, a liście już niedługo opadną z drzew. Dlatego nim miną ostatnie przebłyski lata, warto wybrać się do lasu, by zachować jego bogactwo, długo delektować się jego zapachem poprzez… podgrzybki marynowane w occie.

Podgrzybki marynowane w occie – idealna przystawka i dodatek

Do czego przydadzą nam się takie podgrzybki przyrządzone w ów nietypowy sposób? Na wstępie należy zaznaczyć, że będzie to znakomita przystawka – oryginalna, nie słodka, zaostrzająca jedynie nasz apetyt. Po drugie jaś jest to świetny dodatek do wszystkich mięs i cięższych potraw. Dzięki temu każde mięso czy pieczeń nabiorą głębszego, bardziej wyrazistego smaku.

Co więcej – należy dodać, że tak przygotowane podgrzybki znakomicie sprawdzą się po prostu jako osobne danie. Szczególnie zaś na imprezie. Któż z nas nie ma dość słodkich przekąsek czy słonych paluszków i chipsów. Takie zaś podgrzybki chętnie będą podjadane przez uczestników imprezy.

Jak wykonać podgrzybki marynowane w occie?

Pozostaje zatem pytanie – w jaki sposób możemy zrobić takie podgrzybki? Otóż tak naprawdę przepis jest bardzo prosty. Głównym składnikiem są oczywiście podgrzybki. Jeśli zbieramy je sami lub nawet kiedy kupujemy od innych zbieraczy, warto zwrócić uwagę na fakt, żeby miały one twarde kapelusze. Takie podgrzybki trzeba dokładnie umyć, osolić i podgotować przez 10 min.

Dodatkowo do tego musimy przyrządzić marynatę. Tu znajdziemy różne przepisy i każdy z na może wybrać to, co mu pasuje najbardziej, jednak generalnie zalewa składa się z wody, cebuli, soli, cukru, pieprzu, liści laurowych, ziela angielskiego i gorczycy. Następnie podgrzybki wkładamy do słoiczka, zalewamy marynatą i odstawiamy. Proste? Oczywiście!

Zalety podgrzybków marynowanych w occie

Jednak po co robić takie podgrzybki? Oczywiście, jak zostało to już wspomniane na początku, takie grzybki świetnie smakują i znakomicie sprawdzają się jako przystawka czy przekąska. Jednak to nie koniec ich zalet.

Pamiętajmy, że marynowane grzyby zachowują swoje właściwości odżywcze i zdrowotne. Taka potrawa jest zatem nie tylko smaczna, ale i zdrowa. Co więcej – słoiczki z marynatami mogą stać się prawdziwą ozdobą każdej kuchni jeśli tylko je odpowiednio wyeksponujemy. Warto zatem przyrządzić podgrzybki – nasz dom będzie pięknie wyglądał i pachniał, a każdy nasz gość będzie zachwycony!

Podgrzybki marynowane w occie kupisz na sklep.vitapol.net