Skip to content Skip to footer

Przebieg kursu spadochronowego

Każdy, kto poszukuje mocnych wrażeń, powinien zastanowić się nad wykupieniem kursu spadochronowego. Należy jednak pamiętać o tym, że podejście to musi przebiegać według zasady „niczego nie wymagaj, ale wszystkiego się spodziewaj”. Zgadzając się z tymi słowami, prezentujemy krótki opis typowego kursu spadochronowego.

ĆWICZENIA PRZEDE WSZYSTKIM

Na początku na pewno trzeba wyzbyć się złudzeń, które dają nadzieję na to, że od razu po zapisaniu się na kurs spadochronowy będziemy mogli założyć na plecy spadochron i wyskoczyć z przystosowanego do tego celu samolotu. Zanim w ogóle będziemy mogli dotknąć spadochronu, czeka nas zaprawa teoretyczna i ćwiczenia praktyczne, które trwają łącznie 8h.

Wykłady polegają na objaśnieniu budowy typowego spadochronu, ogólnych zasad bezpieczeństwa w trakcie lotu, zasad przygotowania sprzętu i podstaw praw lotniczego. Ćwiczenia praktyczne przeprowadzane się „na sucho”, zaś ich przedmiotem jest przyzwyczajenie kursanta do poruszania się w specjalnej uprzęży i ruchu podczas wykonywania skoku.

SZKOLENIA PRAKTYCZNE

Cykl ćwiczeń kończy się egzaminem wewnętrznym składającym się z części teoretycznej i praktycznej. Potem kursant przystępuje do szkolenia, którego celem jest nauczenie go prawidłowego zachowania w powietrzu, przez co rozumiana jest umiejętność ułożenia ciała i lot z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa.

Są dwa główne rodzaje szkoleń: SL (Static Line) i AFF (Accelerated Freefall). Pierwszy z nichskupia się na kształtowaniu umiejętności całościowych, zaś drugi kładzie nacisk na prawidłową sylwetkę w locie. W obydwu wypadkach trzeba wykonać 50 skoków (30 min swobodnego spadania), by móc przystąpić do egzaminu.

PROFESJONALIZM NASZĄ DEWIZĄ

Kurs spadochronowy Gliwice pozwala na przejście wszystkich wymienionych wyżej etapów przygotowań do uzyskania uprawnień spadochroniarskich. Zajęcia są prowadzone pod okiem doświadczonej kadry, która oddaje do dyspozycji ucznia bezpieczny sprzęt wysokiej jakości.

Kurs spadochronowy Gliwice pozwala na spełnienie marzeń o lataniu, gwarantując przy tym bezpieczną realizację tego założenia. Jest to możliwe dzięki opiece, jaką otaczany jest każdy kursant, co pozwala na uwzględnienie jego indywidualnych możliwości. Kurs spadochronowy w Gliwicach jest zatem odpowiedni dla każdego, kto chce spróbować swoich możliwości w tym widowiskowym sporcie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy