Skip to content Skip to footer

Rodzaje notesów

W dzisiejszych czasach występuje bardzo duża cyfryzacja – czytamy książki, robimy notatki i rysujemy na tabletach czy komputerach. Jednak mimo to notesy są bardzo często kupowanym produktem biurowym. Z tego tekstu dowiesz się, jakie są rodzaje notesów oraz od czego zależy ich cena.

Notesy klejone i spiralowe

Notesy klejone najczęściej sprzedawane są w formacie A5. Jednak z pewnością znajdą się firmy, które zrobią je na zamówienie w innych wymiarach, takich jak: A6, A4 czy inne. Ten rodzaj notesu jest sklejony wzdłuż krótszej lub dłuższej krawędzi. Takie notesy nie mają okładek i mogą mieć nawet ponad sto kartek, co daje możliwość zapisania dużej ilości tekstu. W przypadku notesu klejonego można często na zamówienie wybrać kolor kleju, na przykład: przezroczysty, biały, brązowy, fioletowy, zielony oraz wiele innych. Natomiast notesy spiralowane są przeznaczone do reklam – wyglądają bardzo profesjonalnie. Od klejonych różnią się tym, że ich kartki połączone są za pomocą spirali wzdłuż dłuższego lub krótszego boku, a nie za pomocą kleju. Kolor spirali można wybrać. Ten rodzaj notesu jest zazwyczaj sprzedawany w formacie A6. Jednak podobnie, jak przy notesach klejonych można złożyć zamówienie indywidualne. Notesy na spirali mogą mieć jednostronne lub dwustronne okładki – błyszczące albo matowe.

Notes kostka

Notesy kostki to kwadratowe sklejone kartki. Mogą być one też niepołączone i schowane w pojemnik, na przykład: z logiem firmy. Są one idealne do sporządzania krótkich notek i są obowiązkowym elementem na każdym biurku w miejscu pracy. Takie notesy są najczęściej wykonywane w formacie 95×95 mm, a także 80×80 mm i 105×105 mm. Jednak i w tym przypadku można składać indywidualne zamówienia. Kostka może pomieścić nawet około 500 kartek oraz można sobie wybrać kolor kleju, czy koloru kartek.

Od czego zależy cena notesów z nadrukiem?

Oczywiście cena notesów zależy od naprawdę wielu czynników. Jedne z nich to:
1. liczba stron,
2. rodzaj druku – druk kolorowy lub czarno-biały,
3. format,
4. rodzaj notatnika, kleju i okładki,
5. wielkość zamówienia – hurtowe zawsze są tańsze.

Należy pamiętać, aby korzystać z usług renomowanych producentów, którzy cieszą się pozytywną opinią wśród klientów.