Skip to content Skip to footer

Sukienki na ślub cywilny – 3 zasady, jak wybrać właściwe

Sukienki na ślub cywilny to stroje na wydarzenie, które znacząco różni się od ślubu konkordatowego lub kościelnego. Ma jednak ten wspólny mianownik, że kobieta chce wówczas wyglądać nie mniej pięknie i szuka idealnej sukni na ten dzień. Oto trzy porady jak wybrać tę wyjątkową.

1. Sukienki ślub cywilny – tradycyjne i stylowe…

Długie, tradycyjne suknie ślubne wciąż są bardzo popularne. To klasyka zarówno w kościołach, jak i w urzędach i propozycja dla kobiet, które ponad wszystko cenią sobie tradycję. Oczywiście taka suknia obowiązkowo musi być biała, bo przecież jak ślub to śnieżnobiała, nienaganna biel…

Klasyczna suknia ślubna do ślubu, także tego w urzędzie, posiada także welon. Kiedyś zasadą było, że tę część garderoby może założyć tylko panna, a kobieta w ciąży lub posiadająca dziecko już nie. Obecnie coraz częściej odchodzi się od tej zasady.

2. Sukienki ślub cywilny – elegancja, ale też wygoda…

Ślub cywilny to ważne wydarzenie w życiu każdej kobiety. Dlatego chce wówczas wyglądać pięknie, ale też czuć się dobrze. Klasyczna suknia ślubna o znacznej długości i z dodatkami takimi jak np. welon, może nie być wygodna. Alternatywą jest suknia nie mniej elegancka, ale prostsza w formie.

Coraz chętniej kobiety sięgają po minimalistyczne suknie ślubne. Są to dość proste w kroju suknie ślubne skromne, o geometrycznych formach, ale przez to posiadają tę zaletę, że podkreślają atuty kobiet. To rozwiązanie zwłaszcza dla tych, które nie obawiają się o mankamenty figury, ponieważ… nie mają ich. Prostota daje też możliwość szaleństwa w zakresie dodatków.

3. Suknie ślubne skromne dla pań w ciąży

Dla kobiet, które decydują się na ślub w urzędzie będąc już w ciąży ważne jest, by sukienki nie ściskały brzucha, a jednocześnie prezentowały się efektywnie. Wiele kobiet sięga po proste, poszerzane modele sukien, które optycznie pomniejszają i tak spory brzuszek.

Faktem jest, że im większy brzuszek, tym trudniej dobrać idealną suknię. Nie jest to, jednak niemożliwe. Obecnie salony sukien ślubnych posiadają często ofertę skierowaną właśnie dla kobiet w ciąży. Jeśli, jednak dostępne tam wzory i fasony nie odpowiadają nam – wówczas można zdecydować się na uszycie sukni u krawcowej, która dokładnie dobierze fason i spełni oczekiwania Pani Młodej. To zdecydowanie droższe rozwiązanie i znaczny wydatek, ale w końcu czego nie robi się, by mieć idealną suknię ślubną?