Skip to content Skip to footer

Wózki transportowe na co dzień

Z czym nam się kojarzy hasło wózki transportowe? Najczęściej z magazynami, halami produkcyjnymi, czyli słowem z czymś, co raczej nas nie dotyczy. Jednakże skojarzenie to jest dość mylne – wózki przewozowe stanowią doskonałą pomoc w małych sklepach, firmach, a także i w gospodarstwach domowych!

Wózki – uniwersalna pomoc

Jak to możliwe? Otóż na wstępie trzeba koniecznie wspomnieć, że dzisiaj wózek transportowy wygląda nieco inaczej niż dawniej. Kiedyś rzeczywiście wózki przewozowe służyły raczej do transportu ogromnych pudeł, walizek, sprzętów i były używane raczej przy załadunkach itp. Dzisiaj jednakże na rynku znajdziemy wiele rodzajów wózków transportowych a wiele z nich naprawdę może nam się przydać na co dzień. A zatem…

Wózki półkowe

Zacznijmy najpierw od omówienia wózków transportowych jakimi są wózki półkowe. Jak one wyglądają? Są to złączone ze sobą półki, których podstawa zaopatrzona jest w kółka. Gdzie się sprawdzają? Takie wózki transportowe doskonale sprawdzają się w bibliotekach, magazynach, garażach, strychach. Dzięki nim uporządkujemy coś i zawsze możemy przesunąć tworząc miejsce dla innych sprzętów. Podobną konstrukcję mają wózki łazienkowe – one świetnie sprawdzają się w małych łazienkach. Można je zawsze odsunąć, co pomaga w sprzątaniu i są bardzo poręczne.

Wózki schodowe

Warto powiedzieć kilka słów o wózku schodowym. Otóż jest to wózek transportowy wyposażony w dwa trzyramienne albo pięcioramienne koła i jak sama nazwa wskazuje, pomaga nam przy transporcie ciężkich rzeczy po schodach. To może być znakomita pomoc dla osób mieszkających na wyższym piętrze albo mających w domu schody.

Wózki dwukołowe

Ten rodzaj wózków przewozowych należy do bardzo praktycznych i z pewnością każdemu przyda się w domu czy w małej firmie. Dzięki niemu bowiem bez żadnego problemu przeniesiemy jakieś narzędzia ogrodnicze, paczki, rzeczy do piwnicy. Warto jeszcze dodać, że cześć wózków dwukołowych jest składana, dzięki czemu zajmują naprawdę niewiele miejsca.

Wózki bagażowe

Nieraz w domu czy w małej firmie przyda się także wózek transportowy bagażowy. Oczywiście najbardziej potrzebny jest na lotniskach, jednak czasem z bagażami pokonujemy całkiem znaczną odległość do samochodu. Ponadto takie wózki bagażowe świetnie się także nadają do przewożenia mebli, materiałów budowlanych itd.

Podsumowując warto zapoznać się ofertą przeróżnych wózków transportowych. Może się bowiem okazać, że jakieś wózki przewozowe wybitnie pomogą nam w codziennej pracy, dzięki czemu będziemy mieć więcej czasu i sił.