Skip to content Skip to footer

Zestawy do sprzątania zwiększą komfort pracy

Prowadząc hotel lub pensjonat, warto zadbać o komfort nie tylko gości, którzy zdecydowali się na nocleg w danym obiekcie, ale również o komfort pracy pracowników. Wyposażenie pracowników we wszystkie niezbędne przyrządy i urządzenia sprawia, że pracownik jest bardziej zadowolony a to gwarantuje zadowolenie wszystkich gości. Jak zatem podnieść komfort pracy konserwatora powierzchni płaskich?

Zestawy do sprzątania

Często w hotelach czy motelach widać, jak panie sprzątające chodzą z koszyczkiem, w którym znajdują się wszelkie detergenty, ścierki, worki na śmieci czy papier toaletowy. Niestety kobiety te zmuszone są co chwilę wracać się do pomieszczenia gospodarczego a to po mopa, a to po szczotkę, to po odkurzacz… Przecież nie są w stanie zabrać wszystkich urządzeń i przyrządów potrzebnych do jednorazowego wysprzątania pokoju. Praca wówczas wydaje się żmudna i niezwykle wyczerpująca zważywszy na to, że pokoi zwykle jest wiele – często kilkadziesiąt! Jest jednak sposób na to, by mieć wszystko pod ręką. Mowa tutaj o zestawach sprzątających, które są niezwykle pomocne i przydatne podczas codziennego zmagania się z kurzem i brudem.

Wózki do sprzątania to niezwykłe ułatwienie dla sprzątaczek. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że pracownice mogą za jednym wyjściem z pomieszczenia gospodarczego zabrać dosłownie wszystko to, czego potrzebują – a zwykle potrzebują naprawdę wiele!

Dobrej firmy wózki do sprzątania są lekkie, skrętne i bardzo pojemne. Mają mnóstwo półek, koszy, haków, w których można przechowywać ściereczki, płyny, rękawiczki, szczotki itp. Coraz częściej wózki wyposażone są również w wiaderko na wodę i mopa z funkcją bezdotykowego odsączania. Nie ma zatem mowy o tym, że trzeba będzie moczyć ręce w coraz bardziej brudnej wodzie. Specjalny mechanizm (uruchamiany nogą bądź ręką) znakomicie „odwiruje” mopa z nadmiaru wody. W taki sposób szybciej i dokładniej podłoga zostanie umyta.

Również wspomniana skrętność wózka jest istotnym aspektem. Wózek do sprzątania musi być zwinny ze względu na to, że jest obładowany środkami czystości oraz wodą a to wszystko sprawia, że jest on ciężki. Gdyby nie był sprawny, sprzątaczka musiałaby się mocno namęczyć już samym prowadzeniem wózka. Warto zatem poświęcić chwilę i dokładnie przetestować oferowane przez różnych producentów zestawy do sprzątania. Czasem warto dopłacić więcej i mieć taki wózek, który ułatwi i usprawni pracę a nie tylko będzie ciężką „szafą” do przechowywania produktów do utrzymania czystości.

Zestawy do sprzątania ze sklepu mopy-ceg.pl wyposażone w mopy powinny być w każdym hotelu, motelu czy pensjonacie. Trzeba zadbać o pracę pracowników a wówczas oni zadbają o resztę.