Skip to content Skip to footer

Zioła przeciwzapalne na stawy – jakie są najbardziej popularne?

Zioła na zwyrodnienie stawów to naturalne produkty, jakie medycyna tradycyjna zna i stosuje od wieków. Stosowały je już nasze prababcie w celu złagodzenia bólu i dolegliwości jakie każdego dnia wywołują zwyrodnienia w obrębie stawów. Oto najbardziej znane zioła na zwyrodnienie stawów i sposoby ich stosowania w codziennej terapii pomocnej podczas zapalenia stawów.

Zioła na zapalenie stawów – jak działają?

Skuteczność stosowania ziół wynika często z regularności i długotrwałego włączenia ich do diety. W przypadku zwyrodnienia stawów odnosi się to do niwelowania objawów, które są dość uciążliwe i każdego dnia utrudniają codziennego funkcjonowanie. Zioła działają głównie w sposób przeciwzapalny, ograniczając zapalenie w obrębie stawów i zmniejszając ból podczas poruszania się i wykonywania różnych czynności.

Zioła przeciwzapalne na stawy wpływają na usprawnienie codziennego życia i jego jakość oraz poprawiają sprawność fizyczną, co ma duże znaczenie dla każdego kto chce na długie lata zachować samodzielność i korzystać z pełni życia.

Zioła na zapalenie stawów – jakie są najbardziej popularne?

Zioła przeciwzapalne na stawy po jakie sięgano najczęściej w przypadku dolegliwości bólowych i innych objawów u osób z zapaleniem stawów to najczęściej: żywokost lekarski, a także sarsaparilla, owoc dzikiej róży i liść pandanu. Każde z nich posiada unikalne właściwości, które warto znać podczas stosowania.

I tak np. żywokost lekarski to naturalne zioło, które od wieków stosowane było podczas dolegliwości bólowych. Nasze prababcie sięgały po niego wówczas gdy szukały preparatu na okłady na obolałe stawy, a także podczas leczenia stłuczeń i kontuzji fizycznych oraz po to by ograniczyć dolegliwości bólowe podczas zwyrodnienia stawów.

Sarsaparilla, owoc dzikiej róży i liść pandanu – jakie mają właściwości?

Sarsaparilla to naturalne ziele, które ma zastosowanie podczas leczenia reumatyzmu. Co istotne, sprawdza się u osób w każdym wieku. Kolejne, znane zioło – owoc dzikiej róży to, zaś, roślina, która posiada w składzie cenne witaminy i flawonoidy o działaniu przeciwzapalnym.

Medycyna niekonwencjonalna na zapalenie stawów stosuje również od wieków liść pandanu. Jest on bazą do przygotowania ziołowej herbaty, której regularne picie ma dobroczynny wpływ na łagodzenie bólu stawów i bólów głowy towarzyszących osobom, które zmagają się z zapaleniem stawów.