Broń coraz częściej staje się bardzo miłą formą rozrywki. Strzelnicę bardzo chętnie przyjmują kolejnych klientów, którzy chcą wypróbować swoich sił w strzelaniu do celu z broni długiej, jak i krótkiej. W strzelectwie Polska ma swoje tradycje – jeszcze niedawno Renata Mauer, czy później Sylwia Bogacka zdobywały w te dyscyplinie medale olimpijskie. Broń może spełniać jednak także inne role i jest popularna także w celach myśliwskich.

Nie tylko broń

Popularną rozrywką wciąż są polowania, mimo że budzi to sprzeciw sporej grupy osób, która neguje etyczność takich przedsięwzięć. Jeśli jednak udamy się na polowanie, to posiadanie odpowiedniego sprzętu jest wskazane. Polowania to jednak nie tylko broń myśliwska przeznaczona na tę okazję. Niejeden sklep z akcesoriami do polowań oferuje także lunetę myśliwską. Zdecydowanie ułatwią one strzał do ruchomego celu, który trudno jest zobaczyć na gołe oko z tak dalekiej odległości.

Broń myśliwska

Dopiero potem można przejść do wyboru odpowiedniej broni myśliwskiej. Pamiętajmy, że akcesoria łowieckie nie należą do najtańszych. Tak samo ich wybór nie należy do najłatwiejszych. Inne właściwości ma sztucer niż strzelba, a jeszcze inaczej wygląda to w przypadku karabinu. Warto skupić się więc na tym, na czym nam najbardziej w przypadku danego typu broni myśliwskiej zależy.

Pojemność magazynku

Dla wielu osób najważniejszą kwestią przy wyborze broni do polowań jest pojemność magazynku. Często zdarza się, że brakuje nam tego jednego strzału, aby dopiąć celu i żałujemy, że nie mamy jeszcze jednej kuli. Może właśnie to byłby ten strzał, który pozwoliłby osiągnąć nam zamierzony cel?

Broń łowiecka – Długość lufy

To kolejny istotny element, który musi być idealnie dostosowany pod nasze kryteria. Wiele osób zadaje sobie pytania, czy długość lufy wpływa na celność broni, jednak okazuje się, że wcale nie musi to być standardem. To ile mierzy broń łowiecka, zależy najczęściej od rodzaju polowań. Inną długość będą charakteryzować się te do polowań na gęsi, a inne na mniejsze ptaki. Długość lufy wpływa także na nasz komfort. Jeżeli ktoś jest przyzwyczajony do strzelania z broni krótkiej, to w przypadku broni łowieckiej, znacznie łatwiej będzie mu się zaadoptować do tej z nieco krótszą lufą.

Kategorie: Wypoczynek

Powiązane Posty

Wypoczynek

Atrakcyjny dzień w Sandomierzu

Sandomierz to niezwykle urokliwe miasto, o czym przekonuje się coraz większa liczba turystów, którzy z roku na rok tłumnie go odwiedzają. Aby atrakcyjnie spędzić czas w Sandomierzu naprawdę nie trzeba wiele – wystarczy przyjechać w Czytaj więcej…

Wypoczynek

Optyka myśliwska

Optyka myśliwska Bez względu na to czy myślistwem zajmujemy się zawodowo czy hobbystycznie musimy zaopatrzyć się w dobry sprzęt, Nie jest to tylko nasze widzimisię, ale element kluczowy, który pomaga zwiększający naszą efektywność a czasami Czytaj więcej…

Wypoczynek

Wspaniały wypoczynek w Sandomierzu

Do Sandomierza można spokojnie zaprosić każdego o każdej porze roku. Wiosna to czas rozkwitania drzew owocowych, których w mieście jest naprawdę sporo, lato to czas wypoczynku, wyższych temperatur i aktywności na zewnątrz, jesień to piękne, Czytaj więcej…