Skip to content Skip to footer

Jak wybrać odpowiednie krzesło biurowe obrotowe?

Krzesło barowe do kuchni różni się w dużym stopniu od tego, na czym siedzi się przy komputerze. Dobrze wyprofilowany mebel ma ogromne znaczenie, dlatego powinno się poświęcić trochę czasu na dokładne przejrzenie asortymentu sklepu i dobranie odpowiedniego modelu do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Jakie powinny być krzesła biurowe ergonomiczne?

Krzesło biurowe obrotowe to najlepszy wybór w przypadku pracy przy komputerze, na szczęście obecnie można liczyć na ogromny wybór, więc każdy znajdzie dla siebie idealny model. Ergonomia ma ogromne znaczenie w przypadku tego typu mebla, na co składa się wiele czynników. Powinno się sprawdzić wysokość krzesła barowego, aby móc przybierać właściwą pozycję podczas siedzenia, nogi mają pozostać zgięte w kolanach pod kątem prostym, trzeba mieć to na uwadze. Bardzo ważne staje się, aby cały ciężar ciała został właściwie rozłożony, co pozwoli na zniwelowanie dolegliwości bólowych.

Kolejną kwestią będą podłokietniki, które powinny być wyregulowane, co pozwala na dopasowanie ich do swoich potrzeb i preferencji. Zadaniem podłokietników jest wspieranie rąk podczas pracy przy komputerze, aby je odciążyć. Należy zwracać uwagę również na oparcie, wybrać model wyprofilowany, dostosowany do kształtu kręgosłupa. Najlepsze są krzesła, które zapewniają podparcie w okolicach lędźwi, co przekłada się oczywiście na komfort użytkowania. Warto zaopatrzyć się w mebel, który ma odchylane oparcie, dzięki czemu plecy zostaną odciążone podczas przyjmowania pozycji siedzącej.

Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze krzesła biurowego?

Bardzo ważną kwestią w przypadku krzesła biurowego jest to, aby zadbać o właściwą wentylację. Dodatkowe otwory w skórze syntetycznej są koniecznością do tego, aby zapewnić właściwą cyrkulację powietrza. Można oczywiście zdecydować się na krzesła tapicerowane, wykonane z naturalnych tkanin. Dobra wentylacja jest ważna, bo wpływa na komfort użytkowania i oczywiście na trwałość mebla. Kluczową kwestią staje się również siedzisko w krześle biurowym, ma być ono stosunkowo miękkie, ale nie może być za głębokie.

Nie powinno się zapadać się w krześle, bo w ten sposób nie uzyska się prawidłowej postawy. Płytkie i twarde siedzisko to niestety prosta droga do niewygody, trzeba liczyć się z szybszym męczeniem. W sprzedaży znajdują się krzesła na kołach i na płozach, co również trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie. Najczęściej wybór pada na modele z kółkami, które należy dopasować do typu nawierzchni, po której mają się poruszać. Inny materiał sprawdzi się na panelach, płytkach, wykładzinie.