Skip to content Skip to footer

Jaki mop wybrać?

Wybór właściwego mopa, który będzie w stanie spełnić wszystkie pokładane w nim nadzieje będzie możliwy tylko wtedy, gdy osoba podejmująca decyzję o zakupie będzie znała dostępne na rynku modele, a także ich funkcjonalności. Warto wiedzieć, że odpowiedni mop będzie w stanie zdecydowanie ułatwić codzienną pracę.

Mop do podłogi płaski

Należy mieć świadomość, że stopa czyszczące tego rodzaju mopa jest nie tylko prostokątna, ale również pokryta materiałem z mikrofibry. Do atutów płaskich mopów należy zaliczyć możliwość zarówno bardzo szybkiego, jak i dokładnego mycia większej powierzchni za pomocą jednego ruchu.

Trzeba podkreślić, że materiał nie pozostawia smug. W ten sposób podłoga będzie idealnie czysta. Należy jednak uwzględnić fakt, że tego rodzaju mopy nie zdadzą egzaminu na nierównych powierzchniach. Ponadto osoby, których celem będzie wyczyszczenie większych zabrudzeń, będą zmuszone użyć znacznie więcej siły.

Mop do podłogi obrotowy

Mopy obrotowe nazywane są również mopami rotacyjnymi. Warto wiedzieć, że frędzle tego rodzaju mopów są nie tylko dłuższe, ale również wykonywane są z mikrofibry albo bawełny. Koniecznie należy dodać, że niezbędnym elementem potrzebnym do pracy będzie wiadro służące do odciskania wody. Produkt swoim działaniem bardzo przypomina wirówkę do sałaty.

Użytkownik odwirowuje mop dzięki specjalnemu pedałowi. Warto dodać, że stopa czyszcząca jest większa w porównaniu do mopa sznurowego. W ten sposób mopem obrotowym myje się zarówno szybciej, jak i łatwiej. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że produkt ten doskonale zda egzamin praktycznie w każdych warunkach.

Na co koniecznie należy zwrócić uwagę przy wyborze mopa?

Nie można przede wszystkim kierować się przy wyborze tylko i wyłącznie ceną. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest uwzględnienie stosunku jakości danego produktu do oferowanej za niego ceny. Porównanie dostępnych na rynku produktów będzie wtedy zdecydowanie bardziej miarodajne. Należy jednak pamiętać, że nie można traktować zakupu mopa jako kosztu, jest to bowiem inwestycja w porządek i czystość, które będą panowały w domu po zaopatrzeniu się w ten produkt.

Warto zwrócić również uwagę na uchwyty do mopa. Jest to bowiem bardzo istotny czynnik, który wpływa na to, jak danemu użytkownikowi będzie się pracowało z danym produktem. Uchwyty do mopa mają zatem zdecydowanie większe znaczenie niż mogłoby się wydawać. Należy zdawać sobie sprawę, że nawet najbardziej rekomendowany na rynku produkt nie spełni pokładanych w nim oczekiwań, jeżeli użytkownikowi nie będzie się wygodni z nim pracowało.