Skip to content Skip to footer

Pomysł na rydze marynowane w pomidorach

Pomysł na rydze marynowane w pomidorach pomysłowi nie równy, dlatego też warto niekiedy wypróbować kilka różnych przepisów. W ten sposób można stwierdzić, jak najlepiej przygotować te grzyby, by cieszyły nasze podniebienie i osób, które zapragniemy poczęstować takimi rydzami. Grzyby te idealnie nadają się na marynatę.

Pomysł na rydze marynowane w pomidorach – składniki

Aby zrealizować pomysł na rydze marynowane w pomidorach, warto rozpocząć przygotowania od dobrania właściwych składników. Na marynatę z rydzów będziemy potrzebowali kilograma tych grzybów, a także pół szklanki oleju i mniej więcej cztery cebule. Oprócz tego potrzebny nam będzie przecier pomidorowy w ilości około dwustu gramów, czyli trzy czwarte słoiczka.

Do zalewy będziemy musieli przygotować mniej składników, ale każdy z nich ma bardzo duże znaczenie. Otóż potrzebujemy wodę w ilości pół szklanki. Tyle samo octu. Ponadto do zalewy będziemy potrzebować trzy łyżki cukru, jedną łyżeczkę soli i przyprawy w postaci ziela angielskiego (kilka ziaren) i liścia laurowego.

Jak przygotować rydze marynowane w pomidorach?

Rozpoczynając od pomysłu na rydze marynowane w pomidorach, można przejść do jego realizacji. Przygotowane grzyby musimy dokładnie umyć, a następnie pokroić w paski. Tak przygotowane rydze wrzucamy do garnka, w którym znajduje się gotująca, lekko osolona woda. Rydze należy gotować przez mniej więcej dziesięć minut, pamiętając o tym, by ogień pod garnkiem nie był duży. Kiedy upłynie dziesięć minut, grzyby odcedzamy.

Oprócz rydzów ważna jest też cebula. Kroimy trzy lub cztery główki w półplasterki. Następnie wyjmujemy patelnię, wlewamy na nią olej i dodajemy pokrojoną cebulę. Będzie ona dobra, gdy już się zeszkli.

Gdy już mamy przygotowane grzyby i cebulę, możemy zająć się zalewą. Powinniśmy przygotować ją z wyżej podanych składników i zagotować. Następnie dodajemy do niej zeszkloną cebulę, a także wcześniej odcedzone z wody grzyby i przygotowany przecier pomidorowy. Zalewę ze wszystkimi składnikami gotujemy na małym ogniu przez dziesięć minut. Gorące grzyby możemy przełożyć do słoików i pasteryzować je przez kolejne dziesięć minut.

Do czego pasują rydze marynowane w pomidorach?

Pomysł na rydze marynowane w pomidorach to doskonały sposób na urozmaicenie swojego jadłospisu. Tak przygotowane grzyby możemy podawać na przykład z różnymi rodzajami mięs.

Niewątpliwą zaletą marynowanych grzybów z w pomidorach jest to, że przygotowuje się je w prosty sposób, co również nie zabiera wiele czasu – potrzebujemy tylko pół godziny.