Myślistwo to od wieków zajęcie mężczyzn żądnych wrażeń i przygód. Polowania niegdyś tak modne wśród polskich ziemian, dziś znów powraca do łask. Podstawą myśliwskiego ekwipunku oprócz dobrych butów i noży są oczywiście sztucery myśliwskie. W tym artykule omówione zostaną dwa popularne i godne polecenia sztucery myśliwskie.
Broń myśliwska używana sztucery
Jednym z najpopularniejszych i najbardziej zwrotnych modeli sztucera jest CZ 550 kalibru 308Win. Posiada mocną kolbę z oryginalnego, lakierowanego drewna (dostępne wersje sosnowa i dębowa). Lufa tego karabinu jest idealnie wyważona co pozwala zachować prawidłowe trzymanie i ułatwia obsługę. Niezbyt duży odrzut to kolejna zaleta omawianej broni myśliwskiej.
Broń myśliwska używana sztucery, karabiny i wiatrówki często przejawiają problemy z celnością. Wiąże się to ze słabą jakością celowników. Jednak w sztucerze CZ 550 kalibru 308Win montuje się najnowszej generacji monokular noktowizyjny Dipol D125 generacji super I wyposażony w adapter wzmacniający parametry celownika. Wspomniany mnokular to wielofunkcyjne urządzenie pozwalające na dokładne celowanie zarówno w dzień jak i w nocy. Stałe powiększenie, szeroki i duży kont widzenia oraz wysoka rozdzielczość generowanego obrazu pozwalają używać tego urządzenia szeroko. Dipol może być wykorzystywany zarówno razem ze sztucerem jak i osobno jako noktowizor i emiter podczerwieni.
Sztucer myśliwski sprzedam
W internecie coraz więcej można spotkać ogłoszeń pod tytułem sztucer myśliwski sprzedam. Najczęściej tacy ogłaszający proponują radziecką pojedynkę śrutową CCCP z kolimatorem bowiem są one licznie obecne na polskim rynku ze ze względu na wyprzedaże magazynowe i demobilowe w latach 90-tych dwudziestego wieku. Urządzenie to dostępne już w cenie 500 złotych przydatne jest raczej początkującym aniżeli doświadczonym myśliwym.
Mimo niezbyt wysokich parametrów trzeba przyznać, że prosta drewniano – stalowa konstrukcja, zdobiona na kolbie wzorkiem i wyposażona w dość dobry celownik zapewnia wygodę użycia i łatwość oddania strzału. Prosty dostęp do punktu ładowania ułatwia szybkie nabijanie broni zaś radziecka surowość i prostota wykonania gwarantuje działanie nawet w przypadku zabrudzeń i drobnych obtłuczeń broni.