Skip to content Skip to footer

Jakie skrzynie na owoce wybrać?

Jeśli chodzi o skrzynie na owoce, na rynku dostępne są zarówno te wykonane z drewna, jak i tworzywa sztucznego. Warto wiedzieć, jakie wady i zalety posiadają oba rodzaje skrzynek, by móc wybrać najbardziej korzystne rozwiązanie.

Skrzynki sadownicze plastikowe na owoce – czy to dobry wybór?

Jeśli chodzi o Skrzynki plastikowe na owoce producent gwarantuje ich wysoką stabilność i wytrzymałość. Dzięki temu mogą one w odpowiedni sposób chronić produkty zarówno podczas ich magazynowania, jak i transportu. Z racji tego, że skrzynki plastikowe na owoce są bardzo lekkie, ich podnoszenie jest bezproblemowe i łatwe.

Nie ma co ukrywać, że plastikowe skrzynki sadownicze charakteryzują się o wiele w wyższym poziomem higieny i trwałości, niż te wykonane z drewna. Są ponadto odporne na wilgoć, dzięki czemu można użytkować je przez dłuższy czas.

Każda osoba, która inwestuje w plastikowe skrzynie na owoce zyskuje pewność, że będzie mogła korzystać z nich wielokrotnie. Dlatego też, biorąc pod uwagę dłuższą perspektywę czasu, skrzynki plastikowe okazują się o wiele bardziej opłacalnym wyborem niż te wykonane z drewna.

Skrzynki plastikowe na owoce producent

Producent plastikowych skrzynek na owoce gwarantuje, że są one wbrew pozorom przyjazne dla środowiska. Wszystko dlatego, że do ich produkcji nie wykorzystuje się cennego drewna, a przy okazji można korzystać z nich wielokrotnie. Plastikowe skrzynki na owoce bez problemu można także poddawać procesowi recyklingu.

Drewniane skrzynki na owoce

Pomimo tego że drewniane skrzynki prezentują się nieco lepiej niż te wykonane z plastiku, zdecydowanie są od nich mniej praktyczne. Już po krótkim czasie użytkowania mogą one nie wyglądać tak efektownie, a to ze względu na niską odporność na wilgoć. Skrzynki drewniane dostępne są w wielu rozmiarach, jednak o wiele trudniej jest je wygodnie przechowywać i magazynować.

Każda osoba, która decyduje się na drewniane skrzynki na owoce, powinna wziąć pod uwagę również ryzyko zranienia się wystającymi z nich drzazgami bądź też gwoździami. Dlatego korzystając z drewnianych skrzynek, warto regularnie kontrolować ich stan i wyrzucać te, które uległy już zniszczeniu, a korzystanie z nich mogłoby być zwyczajnie niebezpieczne.