Skip to content Skip to footer

Kombinezon do nurkowania, czyli podglądamy, co dzieje się w głębinach

Nurkowanie to niezwykle fascynujący rodzaj sportu. Fauna i flora w morskich głębinach jest wyjątkowa i różnorodna, szczególnie gdy to bardzo ciepłe morza w innych krajach. Wymaga jednak odpowiedniego przygotowania – sprzętu oraz stroju. Najlepszy komfort zapewnia profesjonalny kombinezon do nurkowania.

Strój dla nurka

Każdy, kto decyduje się na podglądanie podwodnej fauny i flory, potrzebuje odpowiedniego sprzętu oraz stroju. Jeśli chodzi o strój, to komfort w głębinach zapewnia przede wszystkim kombinezon do nurkowania, który można także wypożyczyć.

Kombinezon dla nurka musi być przede wszystkim dopasowany rozmiarem do osoby, która będzie z niego korzystać. Ponadto należy również dopasować go do warunków, w jakich będziemy nurkować. W sprzedaży dostępne są różne kombinezony.

Rodzaje kombinezonów do nurkowania

Kombinezony do nurkowania mogą przede wszystkim różnić się materiałem, z jakiego zostały wykonane. Dlatego ich główny podział to kombinezony suche oraz mokre. Te pierwsze szczelnie okrywają ciało, dzięki czemu skóra pod nimi pozostaje sucha nawet w czasie długiego przebywania pod wodą i na znacznych głębokościach. Te drugie przepuszczają wodę, która ogrzewa się od ciepła, które pochodzi od ludzkiego ciała, dzięki temu w skafandrze utrzymuje się stała temperatura.

Kombinezon do nurkowania mokry określany jest mianem pianki i wykonany jest najczęściej z neoprenu. Skafander suchy wykonuje się między innymi z z trilaminatu, sprasowanego neoprenu lub Cordury. Mogą one także różnić się grubością materiału, która powinna być dobierana adekwatnie do warunków, w jakich będziemy nurkować. Skafandry mogą także posiadać inną długość czy posiadać suwak z przodu lub tyłu.

Jak dobrać skafander do nurkowania?

Kombinezon dla nurka dopiera się do warunków, w jakich będzie przebiegać nurkowanie. Jeśli są to płytkie i ciepłe morza, to w zupełności wystarczy cienka pianka, czyli skafander mokry. Nie musi on także zakrywać całego ciała.

W przypadku gdy nurkowanie odbywa się w zimnych wodach i na przykład zimą, a do tego na znacznie głębokości, to wtedy najlepszym rozwiązaniem jest profesjonalny skafander suchy, który zapewni właściwą ochronę przed zimnem, a także mechanicznymi uszkodzeniami, które także w głębinach są możliwe.

Kombinezony do nurkowania znajdziesz w ofercie Divezone.pl.