Skip to content Skip to footer

Kupno alkomatu

Jazda na podwójnym gazie, choć określana w ten poniekąd żartobliwy sposób, nie powinna dla nikogo stanowić powodu do żartów. Ten poważny problem, obserwowalny w statystykach policyjnych, wciąż jest przez niektórych bagatelizowany. Aby całkowicie wykluczyć ewentualność prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu można zaopatrzyć się w elektroniczny alkomat. Gdzie go kupić i jak korzystać z urządzenia – podpowiadamy

Kilka ważnych faktów

Pozbywanie się alkoholu z organizmu zajmuje więcej czasu niż część z nas mogłaby podejrzewać. Trudno dokładnie określić ile proces ten będzie trwał u poszczególnych osób gdyż jego przebieg zależy od wielu indywidualnych czynników takich jak: płeć, waga ciała, poziom nawodnienia organizmu, ogólny stan zdrowia oraz ilość, tempo i rodzaj wypitego alkoholu. Przyjmuje się, że do spalenia 20 – 30 gram czystego alkoholu organizm potrzebuje około trzech godzin. Według oficjalnych ustaleń, stan jazdy po spożyciu alkoholu odnosi się do stężenia alkoholu we krwi wynoszącego od 0,2 do 0,5 promila. Adekwatnie do tych widełek jazda na podwójnym gazie następuje kiedy alkohol w wydychanym powietrzu wynosi od 0,1 mg do 0,25 mg w 1 dm³. Inne kryteria dotyczą stanu nietrzeźwości, który zaczyna się od obecności powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi i 0.25 mg w 1dm³ alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kupno własnego alkomatu – Alkomaty sklep

Za sprawą wymienionych powyżej czynników dokładne określenie kiedy pozbędziemy się alkoholu z organizmu nie jest możliwe, a dostępne w warunkach domowych metody zapewniają jedynie orientacyjne dane. Aby móc precyzyjnie określić czy jest się gotowym do prowadzenia samochodu najlepiej skorzystać z dostępnych na rynku urządzeń do mierzenia poziomu alkoholu w organizmie.

Jak wybrać dobry alkomat – alkomaty sklep

W sklepach z alkomatami znajdziemy sprzęt, którego koszt będzie wynosił od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, ale także modele posiadające o wiele wyższe ceny. Aby wybrać alkomat elektroniczny, który spełni nasze oczekiwania niekoniecznie trzeba będzie sięgać po urządzenie z najwyższej półki. Dobrze jest wybierać alkomaty z czujnikiem elektrochemicznym. Są to sensory zapewniające najdokładniejszy pomiar, a ich zakres błędu wynosi jedynie 3%. Warto też stawiać modele produkowane przez specjalizujące się w sprzedaży alkomatów marki.