Skip to content Skip to footer

O czym należy pamiętać, kiedy wybieramy skrzynki i butelki na piwo?

Zanim piwo trafi do sklepów, musi przejść długą drogę. To, czy będzie to droga bezpieczna dla tego napoju, zależne jest przede wszystkim od tego, w jakich warunkach będzie ono transportowane oraz w jakich dokładnie pojemnikach będzie przechowywane. Butelki do piwa muszą zatem zostać wybrane w możliwie jak najodpowiedniejszy sposób. Jest bardzo wiele różnego rodzaju czynników, które wpływają na to, czy piwo, które znajdzie się w butelkach, zachowa swoje właściwości czy też nie.

Butelki do piwa – na co należy zwrócić uwagę przy ich produkcji?

Pierwszą i najbardziej podstawową rzeczą, jeśli chodzi o produkcję butelek do piwa, jest dobór odpowiedniego materiału, z którego mają zostać one wykonane. Warto podkreślić, że piwo nie zawsze rozlewane jest do szklanych butelek. Zdarza się, że jest ono przechowywane w butelkach plastikowych. Jeśli materiał, z którego wykonana jest butelka do piwa został wybrany z największą starannością oraz zadbano o to, aby był dopasowany do rodzaju płynu, który będzie w nim umieszczony, możemy być pewni, że rodzaj opakowania, w którym piwo jest przechowywane w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na jego smak. To jednak nie wszystko, co musimy wiedzieć na temat piwa i jego przechowywania oraz transportu.

Skrzynka na piwo – dlaczego jest taka ważna?

Piwo do sklepów dostarczane jest w skrzynkach. Żeby jednak skrzynka piwa dotarła do sklepu w stanie idealnym, także należy zadbać o kilka bardzo ważnych aspektów związanych z jej produkcją. Podstawą jest tutaj przede wszystkim materiał, z którego jest ona wykonana. Najczęściej jest to wysokiej jakości tworzywo sztuczne. Powinno się ono charakteryzować bardzo wysoką odpornością na działanie najróżniejszych czynników zewnętrznych, takich jak np. wysoka czy niska temperatura. W czasie transportu skrzynek piwa bardzo ważna jest także wytrzymałość skrzynki na piwo. Skrzynka piwa musi być zatem odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu, piwo nie ulegnie zniszczeniu i trafi do sklepów w stanie idealnym. Każdy, renomowany producent skrzynek na piwo, dba o to, aby były one jak najlepszej jakości. To, co także jest istotne, to fakt, aby skrzynka na piwo mogła zostać ponownie wykorzystana. Obecnie jest to czynnik, na który uwagę zwraca bardzo wielu producentów opakowań, w tym także opakowań na piwo.