Skip to content Skip to footer

Lody na każdą okazję

Gdy tylko w powietrzu zaczyna unosić się wiosna a słońce świeci coraz wyżej wyżej każdy idzie na lody. Otwierające się lodziarnie z roku na rok proponują coraz to lepsze lody. Dzisiaj obok lodów włoskich i kulkowych mamy lody amerykańskie, desery lodowe, wodne lody, mleczne, lody o różnych smakach, lody naturalne i sorbety.
Do lodów dodaje się coraz bardziej naturalne komponenty do lodów oraz coraz częściej smaczne lody to lody z użyciem odpowiedniej polewy do lodów.

Lody naturalne i lody sztuczne

Coraz więcej lodziarni oferuje dzisiaj lody naturalne. Tego rodzaju lody są droższe ale smaczniejsze niż lody z proszku. Naturalne lody mają w sobie naturalne komponenty do lodów a nie sztuczne emulgatory i sztuczne dodatki. Lody naturalne to także lody zdrowe, takie lody, które czasami można zjeść z ogromnym apetytem.

Wciąż jednak sprzedaje się sztuczne komponenty

Czasami ze względów ekonomicznych wciąż niektóre lodziarnie preferują sztuczne dodatki do produkcji lodów. Wtedy masa lodowa takich lodów wyprodukowana jest z różnego rodzaju proszków do lodów, koncentratów, emulgatorów, mleka w proszku czy cukru prostego lub nawet z zastępników mleka. Tego rodzaju lody są tanie i cena jest w tym przypadku tym co klientów przyciąga do takiej lodziarni. Dzisiaj wciąż dla niektórych nie liczy się jakość a liczy się ilość i to jest główna przyczyna, że kupują sztuczne lody.

Pyszne posypki i polewy do lodów

Przy ogromnej różnorodności produktów trudno jest nie zwrócić uwagi na ogromny wybór polew do lodów i specjalnych posypek. Posypki są kolorowe, nadają lodom ciekawego wyglądu i smaku, są smaczne. Polewy do lodów są pyszne i wśród wielu ich rodzai wyróżnić można polewy zastygające. Większość polew i posypek to preparaty już też na bazie naturalnych komponentów. Takie polewy dodają smaku, razem z nimi masa lodowa może mieć raz smak jagodowy, innym razem smak czekoladowy a kiedy indziej orzechowy.

Maszyna do lodów

Kto chce jeść lody naturalne może sobie kupić maszynę do lodów i tylko wsypywać do niej odpowiednie komponenty. Maszyna do lodów nie jest urządzeniem stosunkowo drogim a pozwoli na radość jedzenia lodów przez cały rok. Tym bardziej, że tak wykonana masa lodowa będzie masą naturalną.