Skip to content Skip to footer

3 zalety skrzyniopalet plastikowych, o których prawdopodobnie nie słyszałeś

Wciąż zastanawiasz się, czy skrzyniopalety plastikowe to dobra alternatywa dla tych drewnianych? Wiele osób stoi przed tym samym wyborem i często przez brak odpowiedniej wiedzy decyduje się na zakup skrzyni z drewna. Niestety okazuje się, że więcej z tego problemów niż korzyści. Drewniane skrzyniopalety trzeba wymieniać co kilka sezonów, przechowywane w nich produkty łatwo gniją, a w wilgotnych deskach rozwija się grzyb. Dlatego o wiele lepszym wyborem są kisteny wykonane z plastiku. Zobacz, czy poznałeś już wszystkie ich zalety!

Łatwe przechowywanie i więcej miejsca w magazynie

Skrzyniopalety drewniane, przede wszystkim te tańsze, ulegają zniekształceniom. W wyniku tych skrzywień często nie da się ustawić ich w wysokich stosach, które pozwoliłyby zaoszczędzić niezbędne miejsce w magazynie. Na szczęście idealnym rozwiązaniem tego problemu są skrzyniopalety plastikowe – nie ma mowy, żeby cokolwiek się w nich wygięło, chyba że będzie to uszkodzenie mechaniczne. Dodatkową ich zaletą, która ułatwia życie przedsiębiorcom, jest możliwość składania. Nawet w wypełnionych po brzegi magazynach zdarzy się, że niektóre skrzyniopalety będą stały puste. Dlatego ogromnym ułatwieniem jest możliwość ich szybkiego złożenia i schowania do osobnego pomieszczenia.

Im lepsza wytrzymałość, tym większa oszczędność

Skrzyniopalety plastikowe są dwa razy bardziej wytrzymałe niż drewniane. Dzięki temu, kiedy kupujemy takie https://www.schoellerallibert.com/pl/products/rigid-pallet-containers/, możemy założyć, że jest to inwestycja na co najmniej 20 lat. Skrzynie wykonane z tworzywa sztucznego są bardziej odporne na zjawiska atmosferyczne i środki chemiczne. Nie będziesz musiał się bać, że pozostawione na deszczu pojemniki ulegną szybkiemu zniszczeniu, marnując tym samym Twoje pieniądze. Ich wielką zaletą jest też niepodatność na działanie środków chemicznych. Czasem podczas transportu dojdzie do sytuacji, w której produkt zacznie się wylewać. Drewniane skrzyniopalety bardzo szybko się wtedy zniszczą, w przeciwieństwie do plastikowych, które po takim incydencie wystarczy umyć i będą jak nowe.

Większy wybór rozmiarów i kolorów

Wiele osób nie zwraca uwagi na tę zaletę, uważając, że wybieranie różnych rozmiarów oraz odcieni skrzyniopalet to zwykła strata czasu. Nic bardziej mylnego! Im mniejsze skrzynie, tym łatwiej je przetransportować, unikając przy tym przeciążenia. W dodatku kolory pomogą w magazynie odróżnić od siebie poszczególne produkty, dzięki czemu będzie on znacznie sprawniej funkcjonował. Zaoszczędzisz więcej czasu i zarobisz więcej pieniędzy.