Skip to content Skip to footer

Spędzić miło czas w Beskidzie Śląskim

Dla mieszkańców południowej części Polski, częstą destynacją na przykład na weekend jest Beskid Śląski. Nie ma w tym nic dziwnego, bo to wyjątkowo urokliwy zakątek kraju, z miejscowościami takimi jak Wisła czy Ustroń, w których można naprawdę doskonale wypocząć. Warto zatem rozważyć kilkudniowy urlop w którymś z tych miasteczek, które mają niepowtarzalny klimat i oferują wiele atrakcji turystom.

Wisła noclegi

Wisła to jedna z ulubionych destynacji dla miłośników sportów zimowych jakimi są skoki narciarskie. To właśnie stamtąd pochodzi słynny Adam Małysz, który swoją sportową karierą przez wiele lat elektryzował Polaków. W Wiśle odbywają się również zawody w skokach narciarskich, które zawsze przyciągają sporo zainteresowanych. Wszystko to wpłynęło na rozwój bazy noclegowej w tym miasteczku. Noclegi w Wiśle to zatem zarówno eleganckie i drogie hotele oraz apartamenty, jak też przytulne domy gościnne, prowadzone przez tamtejszych gospodarzy. Jednym słowem każdy znajdzie coś dla siebie.

Nocowanie Wisła – baza noclegowa

Baza noclegowa w Wiśle jest zróżnicowana i dostosowana do możliwości finansowych różnych osób. Można zatem wybrać się tam po to, aby spędzić kilka dni w luksusowym SPA, w którym podczas zabiegów rozpieści się swoje ciało oraz twarz. Można też zdecydować się na pobyt w agroturystyce, która nastawiona jest na goszczenie rodzin z małymi dziećmi, dla których przygotowuje atrakcje takie jak na przykład mini zoo. W Wiśle nie brakuje też po prostu hoteli, w których można zorganizować na przykład imprezy integracyjne dla firm, albo szkolenia. Dla każdego coś dobrego – baza noclegowa jest bardzo szeroka oraz zróżnicowana.

Wisła noclegi – z jakim wyprzedzeniem rezerwować nocleg

Tak jak wspominano powyżej, Beskid Śląski to atrakcyjna destynacja dla wielu Polaków. Mnóstwo osób spędza tu zatem Sylwestra, tak zwane długie weekendy oraz po prostu zwykłe weekendy. Do Wisły można się przecież dostać w godzinę z Katowic. Wystarczy zatem wsiąść za kółko i po godzinie jest się w zupełnie innym górskim klimacie. Wszystko to wpływa na to, że noclegi w Wiśle trzeba rezerwować ze sporym wyprzedzeniem, a przynajmniej dotyczy to pewnych okresów w roku. Jeżeli ma się ochotę spędzić w Wiśle Sylwestra – lepiej zdecydować się na to już w okolicach lata.

Nocowanie wisła – baza noclegowa w internecie

Szukając atrakcyjnych cenowo noclegi w Wiśle, najlepiej jest posiłkować się informacjami dostępnymi w internecie. Można jednak pojechać do miasteczka „w ciemno”, a następnie tam szukać wolnych pokoi do wynajęcia. Nawet w szczycie sezonu turystycznego zwykle udaje się znaleźć miły nocleg.