Skip to content Skip to footer

Akcesoria gitarowe Ernie Ball

Przedsiębiorstwo Ernie Ball to jeden z najbardziej cenionych producentów akcesoriów gitarowych na świecie. Firma ta została założona przez muzyka Erniego Ball’a, który stworzył struny gitarowe pozwalające na większą precyzję w czasie gry. Obecnie ta marka ma w swojej ofercie także innego rodzaju akcesoria gitarowe.

Struny Slinky

Ernie ball założył pierwszy na terenie Stanów Zjednoczonych sklep gitarowy, w którym nie sprzedawano żadnych innych instrumentów. Ryzykowna decyzja okazała się być strzałem w dziesiątkę, a do sklepu zaczęli zjeżdżać klienci z całego kraju. Firma zaczęła się rozwijać, kiedy Ball opracował nowe struny gitarowe, w których dokonał licznych usprawnień. Struny Slinky szybko zyskały uznanie wśród topowych muzyków, więc ruszono z masową produkcją. Obecnie nadal są to jedne z najbardziej cenionych strun gitarowych przez profesjonalistów.

Efety gitarowe Ernie Ball

W rozbudowanej ofercie firmy Ernie Ball znajdują się także profesjonalne efekty gitarowe, które zaprojektowane zostały zarówno z myślą o sesjach nagraniowych w studiu, jak i o występach na dużych festiwalach. Pancerna konstrukcja efektów stanowi gwarancję ich trwałości, a specjalny mechanizm soniczny pozwoli na precyzyjną kontrolę mocy efektu przy pomocy obsługiwanego nogą pedała.

Kable gitarowe

Efety gitarowe Ernie Ball znane są ze swojej precyzji i podobnie jest w przypadku wytwarzanych przez tego producenta kabli gitarowych. Kable te gwarantują bezstratny przesył dźwięku, a także odznaczają się dużą wytrzymałością, dzięki czemu zniosą nawet częste i intensywne użytkowanie. Uwagę zwraca specjalny kabel sprężynowy, który jest doskonałym wyborem dla szczególnie aktywnych w czasie gry gitarzystów.

Kostki do gry i gitarowe paski

Każdy gitarzysta powinien również mieć w swojej ofercie zestaw kostek do gry, które pozwolą na wydobycie z gitary najlepszych dźwięków. Firma Ernie Ball przygotowała kostki o różnej twardości, które nadają się zarówno do elektrycznych gitar solowych, jak i do gitar rytmicznych. Kostki o większej miękkości pozwolą także grać na gitarze akustycznej z metalowymi strunami. Dużą popularnością cieszą się także gitarowe paski Ernie Ball, które utrzymane zostały w unikalnej estetyce. Gitarzyści to znani indywidualiści, a ich charakter pozwolą podkreślić zwracające uwagę paski gitarowe.