Skip to content Skip to footer

Popularne rodzaje liftingów

Lifting to rodzaj zabiegów, których głównym celem jest poprawa wyglądu i odmłodzenie określonych partii ciała. Istnieje wiele metod tego typu retuszu – zabiegi mogą mieć charakter zarówno chirurgiczny, operacyjny, jak i znacznie mniej inwazyjny, czyli np. laserowy. Które części ciała najczęściej poddawane są liftingowi?

Laserowy lifting twarzy

Zdecydowanie najbardziej powszechny jest face-lifting, czyli lifting twarzy. U wielu osób, wraz z upływem czasu, zauważalne jest zwiotczenie skóry, szczególnie w okolicach żuchwy. Bardzo powszechne jest pojawianie się zmarszczek w tej części, podobnie jak w okolicach policzków, nosa, czoła i oczu. Wisząca skóra i bruzdy są powodem decyzji o wykonaniu zabiegu. W przypadku operacji cały proces wymaga przygotowań, a poza tym trzeba liczyć się później z około dwutygodniowym procesem rekonwalescencji. Z tego powodu wielu pacjentów wybiera laserowy lifting twarzy, który daje szybsze efekty, a zaczerwienienia i opuchlizna ustępują już po około 3 dniach. W obu wypadkach konieczna jest oczywiście konsultacja z lekarzem.

Lifting szyi

Szyja to dość szczególna partia ciała. Skóra w tym miejscu jest cienka, delikatna, a przez to bardzo podatna na przemieszczanie, wiotczenie i starzenie. Zmarszczki pojawiają się tu często jako jedne z pierwszych, co bywa sporym kłopotem i przyczyną kompleksów wielu pań. Świetnym rozwiązaniem jest więc lifting szyi, który może dać zaskakujące rezultaty. Ból nie jest odczuwalny – zastosowane zostaje bowiem znieczulenie miejscowe. W efekcie skóra jest odmłodzona, jędrna, a pacjentka może cieszyć się nie tylko korzystniejszym wyglądem, ale również lepszym samopoczuciem. Lifting szyi najlepiej łączyć z laserowym liftingiem twarzy. Wówczas rezultat będzie jeszcze bardziej spektakularny z uwagi na brak różnić w napięciu skóry pomiędzy obiema partiami.

Lifting ust

Obok liftingu szyi i twarzy, wartym wyszczególnienia jest także inny rodzaj zabiegu, czyli lifting ust. Głównym jego celem jest podniesienie warg i ogólna poprawa ich kształtu, wielkości czy konturu. Na wykonanie liftingu ust decyduje się dziś coraz więcej dorosłych osób w niemal każdym wieku. Dzięki temu szybkiemu, nietrwającemu więcej niż pół godziny zabiegowi, można także pozbyć się zwiotczałej, nieestetycznej skóry. Ujędrnione, uniesione usta stają się wówczas ozdobą całej twarzy.