Skip to content Skip to footer

Atrakcyjny dzień w Sandomierzu

Sandomierz to niezwykle urokliwe miasto, o czym przekonuje się coraz większa liczba turystów, którzy z roku na rok tłumnie go odwiedzają. Aby atrakcyjnie spędzić czas w Sandomierzu naprawdę nie trzeba wiele – wystarczy przyjechać w piątek wieczorem i przenocować na przykład w przemiłym hotelu Grill Solo ( oficjalna strona https://grillsolo.pl/restauracja/).

Przyjazd do Sandomierza

Do Sandomierza najlepiej przyjechać już w piątek wieczorem, a na nocleg zatrzymać się na przykład w jednym z najbardziej znanych obiektów w mieście, czyli w hotelu Grill Solo. To, co tak przyciąga gości do tego hotelu to kompleksowa usługa – na miejscu znajduje się też restauracja ( tutaj link do strony https://grillsolo.pl/restauracja/). Poza tym przemiła okolica zachęca do spacerów.

Obiekt Grill Solo leży w naprawdę niedużym oddaleniu od centrum. Zatem po przyjeździe, szczególnie wiosną i latem gdy dni są długie, można piechotą przespacerować się do centrum miasta i tam zaznać przemiłej wieczornej atmosfery. W mieście znajduje się wiele pubów i kawiarni, ale też klimatycznych ogródków piwnych i winiarni – w taki sposób atrakcyjnie można zakończyć dzień.

Dzień w Sandomierzu

Jeśli wybierze się nocleg w hotelu Grill Solo, sobota rozpocznie się po prostu fantastycznie – na gości czeka bowiem pyszne śniadanie w hotelowej restauracji, które z pewnością dopieści kubki smakowe. Czy jest ktoś, kto nie lubi hotelowego menu śniadaniowe? Szeroki wybór smakołyków śniadaniowych to zawsze dobry sposób na rozpoczęcie dnia.

Po śniadaniu można rozpocząć niespieszne planowanie zwiedzania Sandomierza i okolic. W mieście jest sporo atrakcji turystycznych, jednak coraz więcej osób wybiera zupełnie inne zwiedzanie w rytmie slow. Zostawiają wtedy gdzieś z tyłu najbardziej rozpoznawalne punkty i atrakcje, wybierają rzadziej uczęszczane uliczki i po prostu przyglądają się temu, jak żyje miasto. Po drodze korzystają z kawiarni, miłych restauracji i knajp.

Atrakcje dla miłośników natury

Sandomierz to jednak nie tylko atrakcje dla miłośników miasta, ale również dla osób uwielbiających spędzać czas na łonie natury. Właśnie w ten sposób można spędzić dzień w Sandomierzu. Nocując w obiekcie Grill Solo, ma się naprawdę doskonałe miejsce wypadowe do trasy rowerowej.

Warto zabrać ze sobą rowery do Sandomierza – w mieście jest sporo ścieżek rowerowych i tras, które prowadzą do naprawdę atrakcyjnych miejsc. Można spędzić czas delektując się zielenią i ciszą, zwiedzając okoliczne atrakcje, co z pewnością będzie doskonałym sposobem na zrelaksowanie się po intensywnym tygodniu w pracy.