Skip to content Skip to footer

Jaki mop wybrać do własnej firmy?

Mopy profesjonalne do mycia podłóg w pomieszczeniach przemysłowych cechują się większą wytrzymałością oraz powierzchnią myjącą od mopów wykorzystywanych w mieszkaniach. Jaki mop wybrać do własnej firmy, sznurkowy czy płaski?

Mopy sklep i powierzchnie przemysłowe

Mopy przemysłowe zbudowane są na trwałym, płaskim stelażu, który wykorzystywany jest do nakładania części myjącej z mikrofazy lub bawełny. Stelaż może również posiadać klips, służący do nakładania myjącej części sznurkowej. Ze względu na przeznaczenie, mopy dzielimy na płaskie oraz sznurkowe. Jaki mop będzie lepszy do czyszczenia powierzchni przemysłowych, płaski czy sznurkowy?

Mop płaski

Płaskie mopy przemysłowe, ze względu na zastosowanie materiału z mikrofazy, dokładnie przylegają do powierzchni podłogi i skutecznie usuwają brud. Nakładki z mikrofazy można stosować zamiennie z nakładkami bawełnianymi ze względu na doskonałą chłonność obu materiałów. Nakładki z mikrofazy i bawełny doskonale nadają się do mycia podłóg wykonanych z drewna, paneli czy posadzek. Nie pozostawiają smug oraz nadmiaru wody.

Mop sznurkowy

Mop ze stelażem sznurkowym znakomicie sprawdza się przy ścieraniu rozlanych płynów oraz nadmiaru wody. Jedne z tańszych modeli mopów sznurkowych kosztują już około 10 zł i są jednorazowe ze względu na brak możliwości ich prania. Mop ten posiada cięte końcówki, które są bardzo chłonne, lecz mało wytrzymałe.

Mopy pętelkowe

Rodzajem mopa, cieszącym się największą popularnością, jest mop sznurkowy pętelkowy. Jego popularność wynika przede wszystkim z dużej powierzchni myjącej oraz możliwości prania nakładki w pralce. Mopy profesjonalne pętelkowe znajdują zatem swoje zastosowanie w myciu powierzchni przemysłowych takich jak sklepy, przychodnie czy szkoły, czyli wszędzie tam, gdzie mop wykorzystywany jest często oraz regularnie. Mopy przemysłowe pętelkowe kupić można już za około 15 zł. Wykonane są z bawełny i posiadają końcówki w kształcie pętelek.

Jaki mop wybrać? Mopy sklep

Wybór mopa do sprzątania powierzchni przemysłowych powinien być uzależniony od sposobu sprzątania. Inny mop będzie zatem potrzebny w przypadku sprzątania na sucho, czyli ścierania kurzu, inny, gdy niezbędne jest sprzątanie na mokro. Podczas dokonywania wyboru należy pamiętać o doborze odpowiedniego wózka z wiadrami, ponieważ całkowita masa sprzętu do czyszczenia może przekroczyć możliwości osoby sprzątającej.