Skip to content Skip to footer

Biżuteria z tanzanitem – zalety i zastosowanie

W tym momencie kolczyki z tanzanitem rywalizują z biżuterią zdobioną diamentami o miano najbardziej luksusowych wyrobów jubilerskich. Obiektywnie rzecz biorąc tanzanit ma jednak dużo wyższą wartość od nawet najszlachetniejszego diamentu. A warto o tym wiedzieć, bo istnieje prawdopodobieństwo, że już za kilkadziesiąt lat jego złoża się zużyją.

Biżuteria z tanzanitem w roli ekskluzywnego prezentu

O ile większość kamieni szlachetnych wynaleziono już wieki temu, tak odkrycie tanzanitu nastąpiło dopiero w 1967 roku, tak więc jest on najmłodszym surowcem tego rodzaju. Warto też wspomnieć, że wydobywa się go wyłącznie w Tanzanii. Ta unikatowość sprawiła, iż przyjął on rolę kamienia urodzinowego.

Kolczyki z tanzanitem lub naszyjnik bądź wisiorek zdobiony tym kamieniem będą zatem idealnym prezentem urodzinowym dla każdej eleganckiej kobiety. Szczególnie dobrze sprawdzą się u „strzelców” i „wodników”. Powszechnie uważa się bowiem, że tanzanit potrafi stać się tarczą ochronną dla ludzi urodzonych w grudniu.

Niezwykła symbolika

To, że tanzanit jest talizmanem osób spod znaku strzelca i wodnika, nie znaczy jednak wcale, że nie należy go wręczać przy innych okazjach. Tak samo dobrze sprawdzi się on w roli podarunku z okazji rocznicy ślubu czy nawet imienin. Jest to kamień bardzo elegancki i wyjątkowy, dlatego każdemu powinien przypaść do gustu.

Tanzanit bardzo szybko zaczął też odgrywać ważną rolę w świecie ezoteryki, gdzie zadomowił się na dobre. Uznaje się go bowiem za symbol spokoju i harmonii. Niektórzy twierdzą nawet, że noszą go na sobie, można zapewnić sobie pokój, pozbyć się niepotrzebnych stresów czy nawet poradzić sobie z problemami, które wcześniej były nie do przejścia.

Różne odmiany biżuterii z tanzanitem

Próbując ocenić wartość kolczyków z tanzanitem, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim ich kolor. Barwa koniecznie musi być głęboka i intensywna. W przypadku wysokojakościowego tanzanitu zawsze będzie w niej przeważać odcień niebieski lub fioletowy.

Oczywiście w zależności od tego, pod jakim kątem spojrzy się na biżuterię z tanzanitem, może ona przyjąć nieco inne zabarwienie i jest to zupełnie naturalna proces. To niejednolita i nieoczywista kolorystyka robi ogromne wrażenie.

Kolczyki z kamieniami dostępne są w ofercie Salonie jubilerskim LARU.