Skip to content Skip to footer

Cennik robót wykończeniowych – jak go przygotować?

Cennik robót wykończeniowych jest bardzo ważny, jeśli chcemy zlecić tego rodzaju prace konkretnej firmie. Na co jednak musimy zwrócić uwagę, kiedy go wybieramy? Co będzie miało dla nas największe znaczenie? To pytania, na które musimy poznać odpowiedź, zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług konkretnej firmy. Jak jednak jest taki cennik przygotowywany? Co dokładnie się w nim zawiera? Sprawdźmy!

Co zawiera cennik robót wykończeniowych?

Zanim przejdziemy do omówienia tego, jakie znaczenie przy wyborze konkretnej firmy wykonującej prace wykończeniowe ma cennik robót wykończeniowych, należy dowiedzieć się, co dokładnie się w nim zawiera. To z kolei nie jest już takie oczywiste. W cenniku takim, zawierać się będą przede wszystkim ceny za usługi, które chcemy, aby zostały dla nas zrealizowane. Może to być szlifowanie i gładzenie ścian, malowanie, kładzenie podłóg, czy szeroko pojmowane prace związane z podłączeniem prądu, gazu czy wody. Innymi słowy, każdy rodzaj prac, który wykonywany jest w mieszkaniu lub domu, który wymaga wykończenia. Musimy jednak pamiętać o jednej, bardzo ważnej rzeczy. Czytajmy ze zrozumieniem, co wypunktowane zostało w cenniku. Czy malowanie ścian jest farbą białą, czy mamy wybrać jej kolor. Jakiego rodzaju materiałów używa dana firma lub osoba prywatna oraz – jak przedstawia się czas, który potrzebny jest na wykonanie zlecanych przez nas prac. Wszystkie te czynniki będą miały dla nas bardzo duże znaczenie.

Czy cennik robót wykończeniowych to jedyny aspekt, który wpływa na wybór firmy?

Cennik robót wykończeniowych jest bardzo ważny, ale nie możemy kierować się tylko i wyłącznie nim, kiedy rozważamy wybór konkretnej firmy remontowej. Nie możemy pomijać innych aspektów, jak chociażby opinie innych klientów na temat realizacji zadań, które powierzyli wskazanej firmie. Zapytajmy także, jakich materiałów dana firma remontowo – wykończeniowa używa do realizacji zleconych prac. Musimy także bardzo dokładnie określić, na jakim czasie realizacji nam zależy. Spytajmy, czy jest on możliwy do wykonania. Jak zatem bardzo wyraźnie widać, czynników, które mają znaczenie, jeśli chodzi o wybór odpowiedniej firmy remontowej, jest bardzo dużo. Analiza cennika robót wykończeniowych odgrywa bardzo ważną rolę w tym procesie, nie jest jednak ona najważniejsza. Znacznie bardziej istotne powinny być dla nas takie aspekty jak rzetelność zlecanych przez nas prac, czas ich wykonania, jak również – materiały, których konkretna firma używa do realizacji powierzonych jej zadań.